Rejowiec Fabryczny: Co się stało ze skarbnikiem?

  • 10.10.2018, 11:12 (aktualizacja 10.10.2018 11:34)
  • MP
Rejowiec Fabryczny: Co się stało ze skarbnikiem?
Jeden z Czytelników poinformował nas o skomplikowanej sytuacji w urzędzie. Jak mówi, wszystkie inwestycje są odkładane w czasie, bo nagle zwolniło się stanowisko skarbnika. Burmistrz miasta zaprzecza i informuje, że wszystkie projekty i modernizacje się realizowane zgodnie z planem.

- Od początku października skarbnika miasta Rejowiec Fabryczny nie ma w pracy, więc tuż przed wyborami wydział ds. rozwoju gospodarczego i inwestycji zostaje jednoosobowy - przekazał nam jeden z mieszkańców. - Nie ma nikogo, kto zajmuje się realizacją inwestycji, więc terminy ich płatności zostały przełożone na przyszły rok. To bardzo dziwne, ponieważ przy niektórych z nich, np. położeniu asfaltu na drogach, pracy jest niewiele i można by je zrealizować. A w ten sposób będą one realizowane kosztem przyszłorocznego budżetu.

Informację uzyskaną od Czytelnika zweryfikowaliśmy w Urzędzie Miasta Rejowiec Fabryczny. Jak przekazał nam burmistrz Stanisław Bodys, sekretarz miasta odchodzi w tym miesiącu, ale w żaden sposób nie zaburza to pracy urzędu. Nowy kandydat na to stanowisko ma zostać przedstawiony radzie miasta, zanim oficjalnie obejmie swoje obowiązki.

- Wszystkie zaplanowane inwestycje są natomiast na bieżąco realizowane - wyjaśnia burmistrz. - Zakończyliśmy już termomodernizację trzech budynków komunalnych, a ponadto kończymy budowę osiedlowej strefy aktywności przy ul. Leśnej na osiedlu Siedliszczki. Skończyła się również modernizacja ul. Orzechowej prowadzącej do dworca PKP, która była możliwa dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego. Jesteśmy już też po ogłoszeniu wyniku przetargu na instalację solarów na budynkach mieszkalnych. Wygrała go solidna firma i czekamy na wdrażanie tej inwestycji w życie.

 Jak przekazał nam Stanisław Bodys, miasto jest w trakcie rozmów z urzędem marszałkowskim na dofinansowane w wysokości ok. 500 000 zł na wyposażenie i dodatkowe zajęcia w miejskim przedszkolu. Samorząd oczekuje także na rozpatrzenie wniosku dotyczącego fotowoltaiki oraz rewitalizacji kolejnych obszarów w mieście.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe