Gm. Urszulin: Tablice były, ale się zmyły

  • 14.09.2018, 12:01
  • tsa
Gm. Urszulin: Tablice były, ale się zmyły
Około 10 nowoczesnych tablic interaktywnych uczniowie szkół mieli mieć do dyspozycji od września. Urządzenia już nawet były w placówkach, ale zostały zabrane. - Kto zawinił i czy tablice będą montowane w szkołach? – pytają rodzice uczniów.

Na realizację projektu pod nazwą "Przygoda z nauką" władze samorządowe pozyskały dofinansowanie. Projekt zakładał m.in. szereg dodatkowych zajęć dla uczniów, ale również montaż nowoczesnych tablic multimedialnych.

Odbył się przetarg na wyłonienie firmy, która miała zamontować tablice w placówkach w Urszulinie i Woli Wereszczyńskiej. Urządzenia nawet już dojechały do szkół, jednak pod koniec sierpnia pracownicy firmy przyjechali i je zabrali.

- Dlaczego tablice zniknęły? Przecież nasze dzieci miały korzystać z nich już od września. Czy nie zasługują na nowoczesne metody nauczania? - pytają zdenerwowani rodzice uczniów.

Wśród mieszkańców gminy krążą dwie wersje. Jedna o tym, że firma wycofała się nieoczekiwanie z przetargu, zaś druga, że przetarg został unieważniony, bo przy jego organizacji gmina popełniła jakieś błędy formalne. Która wersja jest prawdziwa i kiedy tablice wrócą do szkół?

- Termin na realizację zadania był bardzo krótki, aby zaoszczędzić na czasie, tablice od producenta dostarczyliśmy bezpośrednio do szkół. Firma, która zajęła drugie miejsce w przetargu, dopatrzyła się jednak pewnych nieprawidłowości w dokumentach z naszej strony, zaskarżyła postępowanie i przetarg został unieważniony. Chodziło o parametry techniczne tablic. Inne były na stronie producenta, a inne w dystrybucji. Był to błąd producenta, ale na tyle poważny, że skutkował unieważnieniem przetargu. Myśleliśmy, że kolejne postępowanie szybko zostanie ogłoszone i ponownie do niego przystąpimy, dlatego jeszcze przez dwa tygodnie tablice leżały w szkołach. Musieliśmy je zabrać przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jeśli gmina ogłosi kolejny przetarg, to na pewno do niego przystąpimy – wyjaśnia dyrektor do spraw handlowych firmy Iwona Sobiecka.

Wójt Tomasz Antoniuk zapewnia, że nie ma żadnego zagrożenia dla realizacji projektu i tablice w szkołach będą, choć z niewielkim opóźnieniem.

- Procedura przetargowa musi być właściwie przeprowadzona, abyśmy nie narazili się na utratę środków z Unii Europejskiej. Dlatego nie możemy sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. W tej sytuacji musieliśmy unieważnić przetarg, natomiast nie stracimy pieniędzy. Czekamy na wypłatę kolejnej transzy i być może jeszcze we wrześniu lub na początku października ogłosimy kolejny przetarg na wyłonienie firmy, która zamontuje tablice – tłumaczy wójt.

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe