I po wakacjach...

  • 14.09.2018, 11:51
  • ---
I po wakacjach...
Czas wakacyjnych urlopów dobiegł końca. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń, średnio Polacy wydali do 3000 zł na wypoczynek, głównie na rozrywkę i zwiedzanie. Osoby spędzające urlop w Polsce najchętniej wybierały morze, a 66% deklarowało podczas wypoczynku zamiar całkowitego odcięcia się od pracy.

Ulubioną formą spędzania urlopu dla 30% zapytanych Polaków było zwiedzanie zabytków i popularnych miejsc, dla 29% - próbowanie nowych aktywności, a dla 21% - korzystanie z lokalnych atrakcji. Tylko 20% respondentów postawiło na pasywny wypoczynek. Dla 37% zapytanych urlop był głównie sposobem na regenerację, dla 29% - odpoczynkiem od codziennych obowiązków.

Z roku na rok Polacy przeznaczają na letni wypoczynek coraz większe budżety. Co trzeci Polak zapytany przez serwis Prezentmarzeń przyznał, że najwięcej pieniędzy podczas urlopu wydaje właśnie na rozrywkę.

- Zmieniają się zwyczaje związane z formami spędzania wolnego czasu, które ewoluują w kreatywną i aktywną stronę. Poświęcamy czas na aktywność fizyczną, próbujemy sportów ekstremalnych, korzystamy z oryginalnych pomysłów, jak na przykład wzbudzający coraz większe zainteresowanie w Polsce Bubble Football – zauważa Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Wśród atrakcji, które cieszyły się największym zainteresowaniem Polaków podczas mijających wakacyjnych urlopów, na pierwszym miejscu znalazły się oczywiście aktywności wodne jak: kajaki, przejażdżki motorówkami, skuterami wodnymi, windsurfing, żaglówki. Na drugim miejscu uplasowały się parki rozrywki i parki linowe. Na trzecim aktywności za kierownicą jak: przejażdżki kładami, gokartami oraz aktywności w powietrzu: loty paralotnią, skoki na bungee, skoki ze spadochronem.

---
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe