Można kąpać się do woli

  • 03.08.2018, 11:45
  • AN
Można kąpać się do woli
Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie informuje, że we wszystkich kąpieliskach znajdujących się na terenie Chełma i powiatu, woda jest czysta na tyle, że bez obaw można się w niej kąpać. Podobnie sytuacja wygląda w Okunince.

Specjaliści przebadali wodę z chełmskich Glinianek, a także większości kąpielisk z powiatu chełmskiego. Stan wody nie budził wątpliwości w: Żółtańcach (gm Chełm), Husynnym (gm. Dorohusk), Dębowym Lesie (gm. Żmudź), Stawie (gm Chełm), Natalinie (gm. Chełm), Białym Rowie (Rejowiec), Maczułach (gm. Leśniowice) oraz Niwie (gm. Sawin). 

Aktualne informacje na temat jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, umieszczane są na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Dane na temat czystości stawów, jezior i zalewów powinny być również dostępne u organizatorów kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli.

Ponadto Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie przestrzega, iż nie należy korzystać z kąpieli podczas zakwitu sinic, ponieważ może to spowodować ujemne skutki zdrowotne.

Popularne artykuły: Charytatywnie dla Syrenki. Psiak potrzebuje naszego wsparcia [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe