Chełm: Miasto zaszczepi seniorów

  • 25.06.2018, 10:49
  • AN
Chełm: Miasto zaszczepi seniorów
Jeszcze przed sezonem grypowym ratusz chce rozpocząć realizację programu profilaktycznego, w ramach którego zaszczepi około tysiąca mieszkańców miasta po 65. roku życia. Uchwałą w tej sprawie rada miejska będzie się zajmować na najbliższej sesji.

Głównym celem "Programu profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65 + na lata 2018-2020" jest zmniejszenie liczby infekcji oraz powikłań po zakażeniu wirusem grypy wśród chełmskich seniorów. Władze miasta mają nadzieję, że dzięki tej formie profilaktyki uda się m.in. obniżyć wskaźnik powikłań z powodu zachorowania na grypę oraz zmniejszyć liczbę hospitalizacji z powodu grypy lub infekcji grypopodobnych.

Rozpoczęcie realizacji programu zostało zaplanowane w ciągu pierwszych trzech miesięcy kolejnego sezonu grypowego, czyli wrzesień - listopad 2018 – do początku grudnia. Szczepienia rozpoczną się po przeprowadzeniu procedury konkursowej na wybór realizatora programu, a także po dostawie aktualnej szczepionki przeciw grypie sezonowej.

- Prawdopodobnie, tak jak w innych programach, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń - wyjaśnia Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta.

Z programu w pierwszym roku funkcjonowania może skorzystać nawet 1000 osób oraz około 1400 osób rocznie w kolejnych latach jego realizacji (przy uzyskaniu dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia).


Najczęściej czytane:

Bandyci w kominiarkach znów zaatakowali [CZYTAJ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe