Powiat dziękował za plony w Rudniku (zobacz zdjęcia)

  • 30.08.2017, 21:07 (aktualizacja 30.08.2017, 21:14)
  • GD
Powiat dziękował za plony w Rudniku (zobacz zdjęcia)
27 sierpnia tegorocznym gospodarzem Powiatowego Święta Plonów była gmina Rudnik. Funkcja starostów przypadła dożynek będą Dorocie Koziej z Kaszub i Andrzejowi Łońskiemu z Maszowa. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najładniejsze stoisko.

- Dożynki powiatowe w naszej gminie po raz ostatni odbywały się w 2004 roku - mówi sekretarz gminy Stanisław Repeć.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej dziękczynnej na boisku sportowym w Rudniku. Po nabożeństwie odbędzie się powitanie gości przez wójta Tadeusza Zdunka i starostę Janusza Szpaka oraz tradycyjne widowisko obrzędowe.

Nagrodę główną zdobył wieniec wykonany przez Stowarzyszenie „Sami Swoi” z Rudnika. Drugie  miejsce otrzymał wieniec z Gorzkowa wykonany przez Beatę Puławską wspólnie z pracownikami gminy i Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Trzeci był wieniec z gminy Siennica Różana, a uwiły go panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Siennickiej. Pozostałe wieńce zostały równorzędnie wyróżnione i nagrodzone.

W konkursie na najładniejsze Stoisko Gminne pierwszą nagrodę przyznano gminie Rudnik. Kolejne gminy zostały nagrodzone i wyróżnione.

Kolejną nagrodą przekazaną z rąk starosty Janusza Szpaka było wyróżnienie i dyplom producentów serów podpuszczkowych Doroty i Jerzego Moniów, którzy znaleźli się w gronie finalistów siedemnastej edycji konkursu „Sposób na sukces” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.    

Kolejnym wyróżnieniem było przekazanie nagrody dla Agnieszki i Arkadiusza Matyczów, którzy otrzymali „Srebrny Laur” AGROLIGA 2017. Konkurs był organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Za szczególne zasługi dla rolnictwa grawerton otrzymał Ryszard Wołyniak, emerytowany naczelnik wydziału rolnictwa Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Nagroda została wręczona przez Ryszarda Staśczaka, dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Podczas dożynek nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły z gmin powiatu krasnostawskiego.  Wielu wrażeń dostarczyła  rewia cygańska w wykonaniu zespołu „Cygańskie czary”. Wszystkie kolory ukraińskiego tańca ludowego pokazał zaś zespół wokalno-choreograficzny „Galiczyna”.

GD

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe