Mostem pontonowym na Ukrainę

  • 08.08.2017, 08:20
  • TWA
Mostem pontonowym na Ukrainę
Mimo Afrykańskiego Pomoru Świń Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa się odbędą. Wprowadzono jednak trochę zmian w programie uroczystości. M.in. niedzielny festyn został przeniesiony ze Zbereża do Woli Uhruskiej.

Organizacja imprezy do końca ubiegłego tygodnia stała pod znakiem zapytania. Powodem jest wirus Afrykańskiego Pomoru Świń, który od kilku tygodni szaleje na terenie powiatu Włodawskiego. Najpierw pojawiła się informacja o tym, że EDD w ogóle się nie odbędą. Później krążyła plotka o skróceniu przeprawy granicznej do trzech dni. W minionym tygodniu starosta powiatu włodawskiego Andrzej Romańczuk spotkał się raz jeszcze w tej sprawie z przedstawicielami służb mundurowych, które zaangażowane są w otwarcie granicy w Zbereżu.

- Most pontonowy przez rzekę Bug będzie czynny przez pięć dni, tak jak to było wcześniej ustalone. Natomiast nie zorganizujemy festynu niedzielnego w Zbereżu – poinformował starosta.

Jednak do końca minionego tygodnia nasi samorządowcy nie otrzymali jeszcze stanowiska ze strony władz ukraińskich w sprawie współorganizacji Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. Nie bacząc na to, władze gminy zdecydowały o przeniesieniu festynu ze Zbereża na teren Pompki w Woli Uhruskiej.

Most pontonowy otwarty będzie od 11 do 15 sierpnia. Przez pierwsze cztery dni od godziny 9 do 21. Natomiast ostatniego dnia od godziny 9 do 22. Osoby, które będą chciały przejść na stronę ukraińską, muszą posiadać przy sobie ważny paszport.

Program wygląda następująco:

11 sierpnia, godz. 10.30 – VIII międzynarodowa konferencja "Nasze Polesie, Nasz Bug"; 

12 sierpnia, godz. 7 – otwarte spławikowe zawody wędkarskie na terenie Pompki w Woli Uhruskiej (zapisy pod numerem telefonu 500 651 329),  godz. 10 – VII transgraniczny bieg Polesie na trasie Zbereże-Świtaź-Zbereże (zbiórka przy mości, zapisy na: www.biegpolesie.pl); godz. 11 – VI Poleskie Forum Gospodarcze (starostwo powiatowe we Włodawie); 

13 sierpnia, godz. 10 – transgraniczny turniej plażowej piłki nożnej (Świtaź, plaża Nester House); godz. 11 – Jarmark Nadbużański (Pompka w Woli Uhruskiej);  godz. 13.15 – modlitwa ekumeniczna; godz. 13.30 – rozpoczęcie festynu, występy zespołów z Polski i Ukrainy: Kresowiak, Mołodyczki, Kukavsky Band, Złota Jesień, Poleska Nuta, Kresowianki, Hańszczanie. Ponadto będzie grupa cyrkowa i inne atrakcje dla dzieci, godz. 19.30 – Com2gether.

Ponadto w Adamczukach po stronie ukraińskiej codziennie będzie odbywał się jarmark, a po naszej stronie planowane są spływy kajakowe trasą Wola Uhruska-Zbereże. Zbiórka o godzinie 9 przy nabrzeżu Bugu, przy drodze od ulicy Ogrodowej w Woli Uhruskiej (zapisy pod numerem telefonu 504 061 040). Natomiast 12 sierpnia zaplanowano spływ kajakowy trasą Zbereże-Trójstyk. Start o godzinie 10 przy moście (zapisy 505 514 813).

TWA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe