Gm. Krasnystaw: Protest drogowy w Zażółkwi

  • 25.07.2017, 13:15 (aktualizacja 27.07.2017, 11:37)
  • GD
Gm. Krasnystaw: Protest drogowy w Zażółkwi
Transparenty z hasłami, wywieszanie flag oraz petycja w sprawie przebudowy i odwodnienia drogi wojewódzkiej - to tylko niektóre elementy protestu mieszkańców Zażółkwi. Decyzja o proteście zapadła podczas ostatniego zebrania wiejskiego.

Spotkanie 17 lipca otworzyła sołtys Grażyna Atras. Na wstępie mówiła o liście otwartym  mieszkanki Zażółkwi, który wywołał poruszenie wśród internautów na portalu społecznościowym. Potwierdziła wszystkie opisane problemy związane z drogą wojewódzką oraz odniosła się do nieprzychylnych komentarzy.

- Nie jest tak, że nic nie robi się w sprawie drogi wojewódzkiej. Apelujemy na różnych spotkaniach o rozwiązanie naszych problemów w Zażółkwi. W ubiegłym roku zbieraliśmy podpisy. Myślę, że teraz taką akcję należy powtórzyć. Musimy jednak działać razem, bo sołtys czy radny sam niewiele zdziała - przekonywała Grażyna Atras.

Wanda Domańska wyjaśniła natomiast, dlaczego napisała list otwarty. Podkreśliła, że należy wykorzystać entuzjazm i pozytywny odzew wielu osób w sprawie przyłączenia się do protestu drogowego.

- Nie wiem, czy tym listem otwartym włożyłam kij w mrowisko, ale powinniśmy zacząć działać. Jak my się ruszymy, to pójdą za nami inni. Może nie każdemu dogodzimy i nie wszyscy będą zadowoleni, ale przecież chyba wszyscy chcemy żyć bezpiecznie - stwierdziła autorka listu.

Do nieformalnego komitetu, który zajmie się zbiórką podpisów pod petycją, zgłosili się mieszkańcy z różnych części wsi. Na zebraniu wszyscy ustalali, jakie znajdą się na nich hasła. Przyłączenie się do protestu zadeklarował sołtys Krzysztof Nadolski z sąsiedniego Rońska. Wyjaśniał, że mieszkańcy tej wsi zmagają się z takimi samymi problemami, jakie są w Zażółkwi.

- Dobrze, że mieszkańcy Zażółkwi organizują się w sprawie drogi wojewódzkiej. Pod petycją trzeba zebrać jak najwięcej podpisów. Moim zdaniem, trzeba zachęcić do tego ludzi z miasta, którzy mieszkają przy tej trasie. Będę również o tym problemie rozmawiał z zarządcami drogi, aby zadanie zostało umieszczone w ich przyszłorocznym budżecie - mówił wójt Janusz Korczyński.

W ubiegłym tygodniu delegacja mieszkańców Zażółkwi odwiedziła wójta i przewodniczącego rady gminy.

Należy jeszcze odnotować, że na zebraniu wiejskim w Zażółkwi poruszono kwestię konieczności skutecznego remontu i poszerzenia tzw. kombajnówki, czyli drogi dojazdowej do pól. Sołtyska zaprosiła też mieszkańców na poświęcenie wieńca dożynkowego 15 sierpnia oraz na spotkanie integracyjne po mszy dziękczynnej. Zaapelowała również o interesowanie się sprawami szkoły Trójki.

 

Zobaczcie jak wygląda droga po burzy. Video z kamerki samochodowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W najnowszym numerze Super Tygodnia Krasnostawskiego przeczytacie więcej o proteście.

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe