Region: Na krajowej 17 policjanci łapią piratów drogowych. Sprawdź, do której godziny

  • 13.05.2022, 13:34 (aktualizacja 13.05.2022, 13:58)
  • opr. APM
Region: Na krajowej 17 policjanci łapią piratów drogowych. Sprawdź, do… KWP Lublin
Trwa policyjna akcja pod nazwą Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 17. Na terenie powiatów, przez które przebiega ta droga, mundurowi kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów czy też sposób przewożenia pasażerów.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z drogówki stoją przy krajówce w powiatach: krasnostawskim, świdnickim, zamojskim i tomaszowskim na odcinku Piaski - Hrebenne.

- Działania ukierunkowane są na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, zminimalizowanie ich skutków, w szczególności na odcinkach, na których odnotowuje się ich najwyższy poziom. Na wskazanym odcinku w okresie od 1 stycznia do 10 maja doszło do 10 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosły 3 osoby, a 14 doznało obrażeń. Odnotowano również 116 kolizji. W analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowano również 10 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 12 doznało obrażeń ciała. Było też 97 kolizji drogowych – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.

Kierowcy muszą się mieć na baczności do godziny 22. Uwaga, podczas akcji policjanci wykorzystują także drony.

 

Czytaj też: Unikał więzienia, wpadł podczas kontroli

opr. APM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Damian.
Damian. 14.05.2022, 12:21
SUPER !! JAK NAJWIĘCEJ KONTROLI DROGOWEJ ! W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM NIECH ŁAPIĄ PIRATÓW DROGOWYCH KTÓRZY OLEWAJĄ , ŁAMIĄ PRZEPISY RUCHU DRODOWEGO !

Pozostałe