Chełm: Stadion to nie miejsce dla psów

  • 27.04.2022, 21:10 (aktualizacja 29.04.2022, 20:26)
  • AN
Chełm: Stadion to nie miejsce dla psów
Coraz więcej osób korzysta z bieżni lekkoatletycznej stadionu MOSIR przy ulicy Batorego. Niestety, nie wszyscy zgodnie z jej przeznaczeniem. Niektórzy bowiem obiekt sportowy traktują jako wybieg dla psów.

- Od dłuższego czasu, kilka razy w tygodniu korzystam wieczorami z bieżni. Widzę, że w ostatnim okresie stadion jest regularnie odwiedzany przez właścicieli psów wraz ze swoimi pupilami, które biegają po nim bez żadnego zabezpieczenia - alarmuje pan Rafał. - Są to duże zwierzęta, które siłą rzeczy, instynktownie gonią za biegnącym człowiekiem. Kilka razy już o mało nie zostałem pogryziony. Próbowałem zwrócić uwagę na to, że na obiekty sportowe nie wolno wyprowadzać psów. Niestety, spotyka się to z ignorancją.

Nasz Czytelnik ma rację, stadion to nie miejsce dla zwierzaków. Mówi o tym regulamin. Dlatego, jeśli ktoś wyprowadza swojego pupila na obiekcie sportowym, łamie prawo i musi liczyć się z konsekwencjami.

Z podobnym problemem biegacze borykali się również wiosną ubiegłego roku. Wówczas udało się zmobilizować właścicieli psów do przestrzegania prawa. Jednak jak widać nie na długo. Wraz z rozpoczęciem kolejnej wiosny problem powrócił.

- Na pewno zajmiemy się tą sprawą - zapewnia kierownik Krzysztof Białowicz. - Uczulimy pracowników z hali, aby sprawdzili, jak wygląda sytuacja, i egzekwowali regulamin.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chelmianka
Chelmianka 29.04.2022, 12:15
Szkola nr 4 jest tak obskórna, az się prosi o remont....

Pozostałe