Chełm: Zmarł zasłużony chełmianin

  • 11.01.2022, 09:03
  • AN
leszek szoda i zielone zabytkowe auto
W wieku 85 lat zmarł Lucjan Szoda, wielki miłośnik motoryzacji. Był stałym bywalcem imprez motoryzacyjnych i zlotów. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą.

- Motoryzacja to było całe jego życie. Na imprezach, pokazach, w których chętnie uczestniczył, zawsze miał wokół siebie grono wiernych słuchaczy. Posiadał ogromną wiedzę o samochodach, a do tego był wspaniałym człowiekiem - wspomina przyjaciela Mirosław Korniejuk.

Przez 40 lat jeździł fordem taunusem M12, który z dumą prezentował na pokazach. O tym aucie wiedział wszystko i chętnie dzielił się tą wiedzą z zainteresowanymi. Był barwną postacią naszego miasta.

- Można o nim powiedzieć, że był takim przedwojennym panem. Bardzo kulturalny, elokwentny, z nienagannymi manierami, choć życie bardzo go doświadczyło - dodaje Korniejuk. - Jego rodzice zginęli w bombardowaniu podczas II wojny światowej, był wraz z rodzeństwem wychowywany przez babcię. W ostatnich latach swojego życia stracił bliskich.

- Nauczył mnie podstaw mechaniki i miłości do motoryzacji z tamtych lat - wspomina zmarłego Kacper Chmielewski, fan motoryzacji, który wraz z panem Lucjanem prowadził stronę Chmielugarage&Zielony12m -  Planujemy zorganizować rajd/zlot na cześć Lucjana, który był legendą chełmskich zlotów samochodowych. Człowiek z gigantyczną pasją do dawnej motoryzacji.

Pogrzeb Lucjana Szody odbył się w ubiegłą środę w Chełmie.

Czytaj także: Aleja Piłsudskiego wreszcie gotowa

 

link do ekiosku z super tygodniem

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe