Gm. Wola Uhruska: Brygada WOT zajmie szkołę

  • 23.12.2021, 08:10
  • kk
Gm. Wola Uhruska: Brygada WOT zajmie szkołę
Uczniowie Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej nie wrócą już do starego budynku. Przejmie go nowa brygada obrony terytorialnej.

Rada gminy wyraziła zgodę na sprzedaż Skarbowi Państwa nieruchomości położonej przy ul. Szkolnej 2. Budynek oświatowy będzie przeznaczony na potrzeby kwaterunkowo-szkoleniowe nowo formowanej jednostki wojskowej - 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uczniowie już opuścili starą szkołę i przenieśli się do budynku po gimnazjum przy ul. Gimnazjalnej 34. Zanim całkowicie pożegnali mury przy ul. Szkolnej, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 

- W czwartek został podpisany akt notarialny sprzedaży budynku. Przy obecnym niżu demograficznym jest nas tak mało, że bez problemu mieścimy się w szkole przy ul. Gimnazjalnej. Jest to o wiele nowocześniejszy budynek, bo oddany do użytku w 2006 roku. Ponadto uczniowie mają do dyspozycji boiska Orlik 2012 oraz halę sportowo-widowiskową nieopodal szkoły - informuje dyrektor Mirosław Konieczny i dodaje: - Oczywiście pozostaje sentyment do starego obiektu. Sam przepracowałem tam wiele lat. Ale ze względów praktycznych, zarówno uczniom, jak i nauczycielom będzie o wiele lepiej w nowym miejscu.

19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej z siedzibą w Chełmie będzie nadzorować ważny strategicznie dla bezpieczeństwa naszego kraju wschodni pas województwa lubelskiego - od Białej Podlaskiej po Tomaszów Lubelski. Do czasu wyznaczenia dowódcy brygady, odpowiedzialnym za tworzenie infrastruktury nowej jednostki będzie dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz.

- Od początku obserwujemy duże zainteresowanie mieszkańców Lubelszczyzny terytorialną służbą wojskową i każde wcielenie ochotników nam to potwierdza. Ten potencjał należy dobrze zagospodarować dla wzmocnienia wschodniej granicy kraju. Utworzenie nowej brygady i batalionu pozwoli lepiej nasycić nasz region dobrze wyszkolonymi żołnierzami obrony terytorialnej, a dodatkowo zwiększy efektywność szkoleniową - mówi płk Tadeusz Nastarowicz.

Tworzenie nowej brygady oraz batalionu pociągają za sobą reorganizację struktur 2. LBOT. W strukturach 2. Lubelskiej Brygady OT znajdzie się pięć batalionów lekkiej piechoty z siedzibą w Lublinie, Dęblinie, Kraśniku, Zamościu oraz jeden batalion relokowany w północnej części województwa lubelskiego.

 

kk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
agnieszka.
agnieszka. 23.12.2021, 12:54
Śmiechu warte. Niechby ta Rada Gminy spróbowała zgody nie wyrazić, dopiero by sie działo. Byłoby tak prawnie i po pisowsku. WOT--- bardzo ważne "wojsko" maciarewicza. Ale wiadomo, cala Lubelszczyzna poddana pisowi.

Pozostałe