Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów

  • 18.12.2021, 13:40
  • oprac. MP
Chełm: Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policjantów
Nietypowy policyjny patrol mogli spotkać w piątek (17 grudnia) kierowcy przejeżdżający przez miejscowość Staw w gminie Chełm. Policjanci z chełmskiej drogówki w asyście uczniów z miejscowej szkoły, kontrolowali prędkość kierujących. Ci, którzy jechali bezpieczne otrzymywali w nagrodę jabłko. Z kolei naruszający przepisy drogowe otrzymywali do zjedzenia cytrynę. Celem tego typu działań jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w okolicach szkół.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chełmskiej komendy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Stawie przeprowadzili w piątek akcję pod nazwą „Jabłko czy cytryna”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okolicy szkoły w ramach profilaktycznego programu „Bezpieczna droga do szkoły”.

- Funkcjonariusz mierzył prędkość, z jaką poruszają się kierujący, a uczniowie oczekiwali z przygotowanymi owocami. Tym razem obyło się bez mandatów. Kierujący, których zachowanie nie budziło wątpliwości otrzymywali od dzieci w nagrodę jabłko. Z kolei ci, którzy dopuścili się drobnych przewinień otrzymywali do zjedzenia cytrynę - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Akcja z udziałem uczniów powodował uśmiech na twarzach kierowców. Nie zabrakło też przekazywanych wzajemnie świątecznych życzeń.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe