Chełm: Pani doktor potrzebuje pomocy

  • 01.12.2021, 18:00
  • AN
Chełm: Pani doktor potrzebuje pomocy
Chełmska pediatra i lekarka rodzinna Renata Kot-Surma walczy z nowotworem. Aby jej stan zdrowia mógł się poprawić, potrzebuje kuracji lekiem, który jest nierefundowany...

Doktor Kot-Surma przez lata przyjmowała małych i dużych pacjentów w Przychodni Lekarzy Rodzinnych Surmed, która mieści się przy al. Żołnierzy I AWP. Teraz sama potrzebuje pomocy medycznej. W maju zdiagnozowano u niej złośliwego guza mózgu. Ma za sobą leczenie neurochirurgiczne, a także radio- i chemioterapię.

- Przede mną teraz kolejny etap. Niestety, wymaga on podania leku Bevacizumab (Mvasi), który w Polsce nie jest refundowany. Jest to lek, który ma za zadanie przeciwdziałać rozwojowi nowotworu, poprzez hamowanie rozrostu zaopatrujących go patologicznych naczyń - tłumaczy pani doktor w apelu, jaki opublikowała na swojej stronie fundacja Rak'n'roll, której podopieczną jest chełmianka.

Roczny koszt terapii to ok. 80 tys. zł. I na taką kwotę ogłoszona została zbiórka. Na razie udało się zebrać ponad 32 tys. zł.

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznej: Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! 04 1600 1462 1893 9704 1000 0146 z dopiskiem: „Dla Renaty Kot-Surma”.

 

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe