Chełm: Podziemia kredowe, podziemia śmieciowe

  • 01.12.2021, 18:00
  • AN
Chełm: Podziemia kredowe, podziemia śmieciowe
Urzędnicy ogłosili kilka dni temu przetarg w trybie "zaprojektuj i wybuduj" na realizację dużego projektu "śmieciowego", który zakłada m.in. montaż półpodziemnych gniazd na odpady.

To ma być prawdziwa rewolucja w miejskim systemie gospodarki odpadami komunalnymi. Urzędnicy ratusza chcą wprowadzić rozwiązania, jakich do tej pory w mieście nie było. W ramach projektu wybudowane zostaną podziemne gniazda na odpady, powstanie też 150 nowych pojemników na psie odchody z podajnikami torebek, a miasto zostanie "wyposażone" w 500 nowych śmietniczek ulicznych. W planach jest również budowa przy ul. Bieławin nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. A wszystko po to, aby segregacja śmieci była jeszcze dokładniejsza.

- Obecnie uregulowania prawne obligują gminy do zwiększenia poziomów odzysku surowców wtórnych. Dążenia są takie, aby na składowiska trafiało jak najmniej odpadów niesegregowanych - wyjaśnia zasadność realizacji projektu Marzena Kozaczuk, dyrektor departamentu komunalnego UM. - Dlatego właśnie miasto podejmuje działania, aby unowocześnić i zmodernizować system selektywnej zbiórki odpadów. Chodzi o to, aby ułatwić mieszkańcom segregację. Jestem przekonana, że takie nowoczesne i estetyczne rozwiązania poprawią też wizerunek miasta. W tej chwili na wielu osiedlach punkty gdzie stoją pojemniki, pozostawiają wiele do życzenia.

Wszystko ma być gotowe do końca listopada 2022 roku. Na realizację projektu miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 6,5 miliona złotych z Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe