Gm. Dorohusk: Może policja pomoże?

  • 25.11.2021, 08:58
  • MP
Gm. Dorohusk: Może policja pomoże?
To miało być miejsce do odpoczynku w otoczeniu wiekowych drzew, ale niestety... Altanka zbudowana przez mieszkańców Świerż po raz kolejny została zniszczona przez wandali.

Poniszczone ławki, rozwalone śmietniczki i ich zawartość porozrzucana dookoła. Taki widok zastała jedna z mieszkanek Świerż, przechadzając się aleją w parku podworskim. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej denerwują się, bo altanka, która powstała z ich inicjatywy, po raz kolejny została zdewastowana.

- Poprzednio, jeszcze zeszłej zimy, ktoś zniszczył duży stół podarowany przez jednego z mieszkańców - mówi Ewa Kozaczuk, prezes stowarzyszenia. - Oczywiście, teraz znów naprawimy szkody, żeby z altany można było korzystać jak dotąd. Aczkolwiek chyba trzeba będzie jednak chować ławki oraz stoły i wystawiać je tylko podczas jakichś wydarzeń i imprez - dodaje z ironią. - Przykre jest to, że komuś z okolicy ta altana przeszkadza. Turyści z Polski, którzy odwiedzają nasz park, mówią, że miło jest w tym miejscu odpocząć.

Altana w parku podworskim została zbudowana prawie dwa lata temu, a zaprojektował ją świerżowski artysta rzeźbiarz Rafał Jankowski.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 25.11.2021, 22:16
Smutne jest to, że prawdopodobnie wandalami są "tubylcy".

Pozostałe