Chełm: Strażnicy maseczek w terenie

  • 19.11.2021, 07:12
  • (apm)
Chełm: Strażnicy maseczek w terenie
Policjanci wciąż kontrolują, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W tych działaniach ostatnio wspierani są przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Takie wspólne patrole od ubiegłego tygodnia można zauważyć na ulicach miasta.

Pomimo wciąż utrzymującego się w naszym regionie dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, wiele osób zapomina o obowiązujących w całym kraju obostrzeniach – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Dlatego policjanci razem ze strażnikami odwiedzają galerie handlowe i inne mniejsze sklepy. Zdarza się, że obowiązku zakrywania ust i nosa nie przestrzegają też pasażerowie komunikacji publicznej. W tych środkach transportu kontrole są również prowadzone.

Ostrzegamy, że interwencje coraz częściej kończą się ukaraniem mandatem karnym bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat nawet w wysokości do 500 złotych.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 19.11.2021, 09:59
Ostrzegamy? Raczej przypominamy, że ludzie też mają swoje prawa i nie muszą słuchać przebierańców oraz akceptować mandatów.

Pozostałe