Gm. Chełm: Na molo jak w toalecie

  • 16.11.2021, 10:17
  • MP
Gm. Chełm: Na molo jak w toalecie
Pomost nad Zalewem Żółtańce nawet w chłodniejsze dni przyciąga spacerowiczów. Korzystają z niego również osoby, które przychodzą pomorsować. Ostatnio jednak przejście po nim jest jak marsz "po polu minowym". Miejscowe łabędzie, kaczki i inne ptaki urządziły sobie tam toaletę.

- Nikt nie wini ptaków za to, że załatwiają swoje potrzeby, natura ma swoje prawa - skarży się pani Ewa. - Tylko dlaczego nikt tego na bieżąco nie sprząta? Byłam tam w weekend i na molo było tak dużo odchodów, że aż zbierało na wymioty. Nie dało się tamtędy ani przejść, ani siąść na ławce, bo na butach i ubraniach od razu zostawały przykre ślady...

O to, czy pomost jest przez kogoś sprzątany, zapytaliśmy w Urzędzie Gminy Chełm. Efekt był taki, że jeszcze tego samego dnia po ptasich odchodach nie było śladu.

- Z samego rana pracownicy gospodarczy i strażacy zajęli się pomostami i je wymyli - mówił nam w poniedziałek Lucjan Piotrowski, zastępca wójta gminy Chełm. - Niestety, to syzyfowa praca, ponieważ ptaki upodobały sobie to miejsce. Nie mamy zamiaru ich przeganiać, dlatego postaramy się sprzątać częściej.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe