Krasnystaw: Podjęli wokalne wyzwanie i nagrali pierwsze w życiu teledyski

  • 14.11.2021, 11:40 (aktualizacja 14.11.2021, 11:48)
  • GD
uczestnicy KYVC i opiekunami
Wielkimi krokami zbliża się finał projektu Krasnystaw Young Vocal Challenge. W poniedziałek, 15 listopada rozpoczną się codzienne premiery piosenek i nagranych do nich teledysków promujących rodzimych artystów i walory Krasnegostawu.

W projekcie realizowanym ze środków tegorocznego budżetu obywatelskiego wzięli udział: Anna Błaszczak, Patrycja Chwała, Krystian Janiuk, Sebastian Łukasik, Zuzanna Tymochowicz, Justyna Wysocka i Tomasz Złomańczuk.

- Krasnystaw Young Vocal Challenge dał nam ogromną szansę na rozwój. Pozwolił nam zdobyć nowe możliwości wokalne. Mogliśmy też tworzyć własne piosenki od podstaw i nagrać nasze pierwsze teledyski - mówi Justyna Wysocka. 

Założeniem projektu było wsparcie rodzimych artystów, a także promocja Krasnegostawu.

- Podczas sierpniowych warsztatów muzycznych uczestnicy nagrali autorskie piosenki, a także covery znanych utworów. We wrześniu i październiku nagrali do nich profesjonalne teledyski, na których pojawiają się ciekawe miejsca związane z miastem - mówi Marcin Wilkołazki, opiekun projektu i Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw.

Szczęście to moment

- Współpracowaliśmy z profesjonalną trenerką wokalną Katarzyną Kłosowską, która pomagała nam przy doborze repertuaru i szlifowaniu naszych umiejętności. Nabyliśmy obycia z kamerą poprzez współpracę Bartłomiejem Dąbrowskim. Realizacją dźwięku zajął się Krzysztof Dąbrowski. Mogliśmy liczyć również na pomoc Magdaleny Wójcik, wokalistki zespołu Goya. Ale projekt to nie była tylko praca. Nawiązaliśmy wspaniałe znajomości, a w przerwach pomiędzy warsztatami integrowaliśmy się i wymienialiśmy się spostrzeżeniami - mówi Krystian Janiuk.

Katarzyna Kłosowska pomagała w wyborze repertuaru do siedmiu solowych utworów, a także przygotowywała uczestników pod kątem technicznym do nagrania zarówno coverów, jak i nowej, wspólnie napisanej piosenki "Szczęście to moment". Wraz z partnerem Kamilem zajęła się również aranżacją muzyczną.

- Uważam, że projekt skierowany do młodzieży, której dajemy swobodę wypowiedzi w procesie twórczym, jest czymś bardzo potrzebnym. Wydawałoby się, że w mniejszych miejscowościach jest mniej perspektyw na rozwój. Krasnystaw Young Vocal Challenge pokazuje, że może być inaczej. Piosenka, którą stworzyliśmy, nawiązuje właśnie do realiów życia w małym mieście, a także odnosi się do świata mediów społecznościowych. Między innymi mówi o tym, że szczęście to moment, a życie bez filtra ma najciekawszy smak - podkreśla pani Katarzyna Kłosowska.

Przepustka do kariery?

Magdalena Wójcik zaangażowała się w projekt jako jedna z osób oceniających młodych artystów, bo Krasnystaw to jej rodzinne miasto. W przeszłości sama brała udział w wielu przeglądach i festiwalach. Dlatego wie, że dla młodych talentów z jednej strony jest to duże przeżycie, a z drugiej szansa na naukę i nowe doświadczenie.

- Artyści, którzy wzięli udział w Krasnystaw Young Vocal Challenge, to bardzo różne możliwości wokalne i wrażliwości muzyczne. Ciężko jest mi oceniać, bo muzyka to najczęściej jest kwestia gustu. Ludziom podobają się różne rzeczy, ale mam swoich faworytów. Mam nadzieję, że dla tych młodych osób to jest naprawdę fajne przeżycie, bo już na pewnych etapach tego wyzwania mogą brać udział w warsztatach wokalnych, nagrać te utwory w studio muzycznym, a na koniec teledyski. Być może będzie to wstęp do ich dalszej drogi muzycznej, czego im bardzo serdecznie życzę. Trzymam kciuki, aby w życiu im się udało - mówi liderka zespołu Goya.

Premiera pierwszego teledysku została zaplanowana na 15 listopada na kanale pod nazwą Krasnystaw Young Vocal Challenge w serwisie YouTube. Od kilku tygodni można oglądać tam zapowiedź owoców pracy młodzieży.

- Na 6 grudnia planowaliśmy jeszcze koncert w Krasnostawskim Domu Kultury, ale ze względu na obecną sytuację epidemiczną stoi on pod znakiem zapytania. Najprawdopodobniej przełożymy go na bardziej sprzyjający moment. Pewna jest natomiast realizacja drugiej edycji tego projektu, który pomyślnie przeszedł niedawno zakończone głosowanie w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Następnym razem chcemy postawić na autorskie kompozycje - kwituje Marcin Wilkołazki.

baner do e-wydania super tygodnia

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe