Gm. Chełm: Zaświeciły lampy w lesie

  • 12.11.2021, 08:51
  • DBEZ
Gm. Chełm: Zaświeciły lampy w lesie
Jedni wyłączają lampy na ulicach dla oszczędności. Inni - ustawiają nowe i oświetlają leśną drogę. - Na tym polega różnica między miastem a wsią - mówią mieszkańcy gminy Chełm. Mowa o nowych lampach LED-owych w Stańkowie.

Oświetlona droga w lesie. Takie rzeczy tylko w gminie Chełm. W tym roku w wielu miejscowościach tej gminy ustawiono nowe lampy LED-owe - m.in. w Parypsach, Ochoży Kolonii oraz na ulicy Topazowej w Żółtańcach i na Spokojnej w Pokrówce. Całe zadanie kosztowało 1 milion 280 tys. zł. Inwestycja miała dofinansowanie z RPO Województwa Lubelskiego w wysokości 85 proc.

Stańkowa to jednak nie dotyczy. Tam za ponad 105 tys. zł z budżetu gminy wykonano nowe oświetlenie elektryczne. Lampy stoją nie tylko przy głównej drodze, ale też w lesie. Jak argumentują urzędnicy, dużo ludzi z tej drogi przez las korzysta. Wielu mieszkańców gminy tamtędy spaceruje i jeździ samochodem. Lampy więc miały sens.

- Tę część drogi biegnącej przez las planujemy wybudować w porozumieniu z nadleśnictwem. Korzystają z niej kierowcy jeżdżący w kierunku Wólki Czułczyckiej. Stanęły tam lampy, bo to jest miejsce spacerowe, bardzo atrakcyjne dla turystów - wyjaśnia wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe