Chełm: Zlustruj drogi miasta i powiatu!

  • 14.10.2021, 08:18 (aktualizacja 14.10.2021, 10:18)
  • AN
Chełm: Zlustruj drogi miasta i powiatu!
Automobilklub Chełmski zwraca się do wszystkich użytkowników dróg o zgłaszanie wniosków czy propozycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Chełma i powiatu chełmskiego. Wszystkie zostaną przekazane zarządcom dróg, a autorzy wniosków otrzymają motoryzacyjne upominki.

- Stan chełmskich ulic pozostawia wiele do życzenia. Dziury w jezdniach kiedyś były widoczne głównie zimą i wczesną wiosną, teraz jest wiele takich, do których kierowcy zdążyli się już nawet przyzwyczaić. Ale nie chodzi tylko o stan techniczny i infrastrukturę, lecz również o oznakowanie i organizację ruchu, które są nielogiczne, czy wręcz błędne - tłumaczy Grzegorz Gorczyca, organizator akcji. 

Jak podkreśla Gorczyca, koszty są częstą wymówką zarządców dróg, a tymczasem nawet zwykłe przycięcie gałęzi, które poprawi widoczność czy odsłoni ważny znak drogowy, w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo.

- Policja czy urzędnicy, choćby nawet bardzo chcieli, nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkie nieprawidłowości. Dlatego proponuję wziąć sprawy w swoje ręce - zachęca Gorczyca.

Jak włączyć się w akcję? Wystarczy zgłosić problem pocztą elektroniczną na adres [email protected], pocztą tradycyjną na adres Automobilklub Chełmski, 22-100 Chełm, ul. Strażacka 4, lub telefonicznie pod numer 502 342 117 w terminie do 20 października. Zebrane sygnały zostaną przekazane zarządcom dróg, a autorzy wniosków otrzymają za odwagę nagrody w postaci przydatnych, motoryzacyjnych upominków.

Teraz czytane: Pomóżmy Darkowi pokonać białaczkę

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Shifo
Shifo 21.10.2021, 17:46
Sienkiewicza,60 lat bez remontu,Reformacka dziura np.bramy szkoły nr4 nie wiem czy nie uszkodziłem wachacza.

Pozostałe