Gm. Leśniowice: Nasza Emilia prawdziwym muzykiem

  • 16.09.2021, 08:31
  • DBEZ
Gm. Leśniowice: Nasza Emilia prawdziwym muzykiem
21-letnia Emilia Gryniuk z Sielca wygrała VII Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie. Zdobyła też nagrodę rzeczową w wysokości 2 tysięcy złotych.

Wrześniowy Turniej Muzyków Prawdziwych, który organizowany jest w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ma charakter ogólnopolski. W tym roku już samo zaproszenie do występów było dużym wyróżnieniem, bowiem komisja konkursowa dokonała preselekcji zgłoszonych kandydatów. Poziom był tak wysoki, że w kategorii soliści wokaliści nie przyznano drugiego miejsca, ale dwa pierwsze ex aequo. Jedno z nich zdobyła Emilia Gryniuk.

- Tematyką tegorocznego turnieju były kresy wschodnie, więc uznałam, że jest to idealne zagadnienie dla mnie, ze względu na pieśni, jakie wykonuję. Moja przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to wstąpiłam do zespołu śpiewaczego Sielanki z Sielca. Zdobywamy czołowe miejsca oraz najważniejsze nagrody dla śpiewaków ludowych - mówi Emilia. - Chcę podziękować paniom z zespołu śpiewaczego Sielanki za naukę pieśni oraz władzom gminy Leśniowice za pomoc w realizacji moich pasji - dodaje.

Przesłuchania solistów instrumentalistów odbywały się w formie pojedynku na specjalnie utworzonej scenie w holu filharmonii. Emilia zaśpiewała dwa utwory.

- Jedna pieśń opowiadała o pięknie ziemi wołyńskiej, rodzinnej naszych przodków, a druga była o żurawiach, ponieważ wylosowałam obraz „Powitanie słońca - żurawie” Józefa Chełmońskiego - wyjaśnia nasza śpiewaczka.

Emilia jest absolwentką IV LO w Chełmie. Przyszłość wiąże z kulturą ludową, w której nadal chce się rozwijać i zarażać innych swoją pasją. Obecnie studiuje kulturoznawstwo na UMCS w Lublinie.

Teraz czytane: Czy "schody strachu" przy ul. Pocztowej w Chełmie zostaną naprawione?

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe