Chełm: WOT pomaga na granicy

  • 14.09.2021, 09:02
  • AN
Chełm: WOT pomaga na granicy
Żołnierze Lubelskiej Brygady OT wspierają służby mundurowe na odcinku granicy, gdzie wprowadzony został stan wyjątkowy. Chodzi o operację pod kryptonimem "Silne wsparcie".

Żołnierze 2 LBOT pomagają w monitorowaniu sytuacji oraz wspieraniu lokalnych społeczności, a także władz samorządowych w rejonach naszego województwa, w których wprowadzono stan wyjątkowy.

- Nasi żołnierze, kierując się swoim credo „Jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności", po raz kolejny pokazują, że są gotowi do pomocy lokalnej społeczności w sytuacji kryzysowej. W realizację zadań w ramach operacji „Silne Wsparcie” zaangażowani są m.in. terytorialsi z 24. chełmskiego batalionu lekkiej piechoty - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2LBOT.

Rozporządzenie o stanie wyjątkowym w pasie granicznym z Białorusią obowiązuje od 3 września. Sejm podtrzymał tę decyzję. Ograniczenia obowiązują w 183 miejscowościach, w pasie 3 kilometrów od granicy. Na Lubelszczyźnie dotyczy to 68 miejscowości. W powiecie włodawskim 12.

Teraz czytane: Na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zjechały się chełmskie gwiazdy

 

AN

Czy w szkołach na stałe powinna zostać przywrócona nauka stacjonarna?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe