Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi

  • 13.09.2021, 10:30 (aktualizacja 17.09.2021, 09:00)
  • GD
Gm. Fajsławice: Znaleźli kości podczas budowy drogi
Kilka ludzkich czaszek i kości odsłoniła łyżka koparki w trakcie przebudowy drogi powiatowej w Siedliskach Drugich. Krasnostawska prokuratura będzie ustalała, z jakiego okresu pochodzą te szczątki.

Do sensacyjnego odkrycia doszło w środę (8 września) podczas robót ziemnych. Kierownik budowy powiadomił policjantów, którzy natychmiast zabezpieczyli teren.

- Na miejscu pojawił się również prokurator i pod jego nadzorem wykonywane były dalsze czynności - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mimo wielu prób nie udało się nam w piątek skontaktować z prokuraturą i zarządcą drogi. Wójt gminy Fajsławice, która partycypuje w kosztach przebudowy drogi powiatowej, powiedział nam, że szczątki zostały znalezione przy drodze za kościołem w kierunku Ksawerówki.

- Teren został zabezpieczony z każdej strony. Trzeba spokojnie poczekać na to, co ustalą śledczy. Kości mogą pochodzić z różnego okresu - informuje Janusz Pędzisz.

Warto zauważyć, że Siedliska i sąsiednie Suchodoły były dawniej miejscami osiedlania się i pochówków wyznawców arianizmu, którzy sprzeciwiali się chrześcijaństwu. Czy znalezione kości mogą zatem pochodzić nawet sprzed 350 lat, czy równie dobrze są z późniejszych czasów i są to szczątki ofiar różnych epidemii? Odpowiedzi na to pytanie będą teraz szukali śledczy.

Kości zostały zabezpieczone i zostaną poddane badaniom. Oprócz określenia czasu pochodzenia, biegli spróbują ustalić wiek i płeć osób, do których należały szczątki. Będą również poddane oględzinom. Śledczy chcą sprawdzić, czy do zgonu mogły doprowadzić jakieś urazy mechaniczne.

Czytaj również: Prezydent Chełma w nowym stowarzyszeniu

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe