Chełm: Rozliczenia z poślizgiem

  • 01.09.2021, 09:24
  • AN
Chełm: Rozliczenia z poślizgiem
Mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Mickiewicza muszą dopłacić spółce miejskiej za ogrzewanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rachunek dotyczy 2019 roku. - Dlaczego mamy płacić za dwa lata wstecz? I dlaczego dopiero teraz dostaliśmy rachunek? - denerwują się nasi rozmówcy.

Za ogrzewanie trzeba płacić i nikt z tym nie dyskutuje, ale na wszystko jest czas i miejsce, jak mówią oburzeni chełmianie.

- Jesteśmy już w roku 2021, poprzedni rok to wspomnienie, a co dopiero 2019 - zauważają. - Z czego to wynika? Jeśli w spółce jest bałagan, to już nie nasza wina.

Sławomir Zawiślak, pierwszy zastępca ds. obsługi odbiorców przyznaje, że rozliczenia za 2019 r. lokatorzy budynku przy ul Mickiewicza 16 A powinni otrzymać w 2020 r., jednak tak się nie stało. W 2019 r. otrzymywali oni tylko faktury zaliczkowe (rachunki) co kwartał w oparciu o zawarte z nimi umowy, które były także podstawą do rozliczeń.

- Z uwagi na zaistniałą sytuacją spowodowaną pandemią oraz wprowadzeniem procesu naprawczego, polegającego, m.in. na rozwiązywaniu umów z lokatorami budynków wielolokalowych, rozliczenia te zostały przygotowane wraz z rozliczeniem za rok 2020 i 2021 - wyjaśnia Zawiślak. - Umowy z lokatorami budynku przy ul. Mickiewicza 16A zostały rozwiązane z dniem 31.01.2021 r.

Teraz czytane: Oszust rekordzista - oszukał ponad 400 osób

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe