Pow. krasnostawski: Wojskowy koncert na dożynkach powiatu

  • 29.08.2021, 08:16 (aktualizacja 29.08.2021, 08:29)
  • szer
członkowie wojskowego zespołu artystycznego Fot. rzawp.pl
Edyta Pawelczyk z Bzowca w gminie Rudnik oraz Stanisław Jarmuł z Władysławin w gminie Żółkiewka to starostowie dzisiejszego powiatowego święta plonów, które tym razem odbędzie się w gminie Rudnik. Co w programie?

Uroczystość rozpocznie o godzinie 13 msza święta w kościele pw. św. Marka Ewangelisty w Rudniku. Następnie barwny korowód przejdzie na plac przy miejscowej szkole podstawowej. Po części oficjalnej zaprezentowane zostanie widowisko obrzędowe. Później dożynkową sceną zawładną zespoły działające na terenie gmin. Głównym wydarzeniem artystycznym dożynek będzie koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

- Nawiązywał on będzie do histotyczno-partiotycznych wydarzeń niepodległościowych – zdradza Jacek Dzik, naczelnik wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie. - Będzie także hołdem za niezłomną postawę wielu kobiet i mężczyzn w tym rolników, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Naczelnik dodaje, że będzie on też formą podziękowania dla Prymasa Tysiąclecia za jego niezłomną postawę moralną i patriotyczną. - Należy wspomnieć, że kardynał Stefan Wyszyński od listopada 1941 do czerwca 1942 roku przebywał w Domu Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża w Żułowie - mówi.

W tym roku przypada również 40. rocznica śmierci kardynała. W programie koncertu znajdą się między innymi dwa utwory nawiązujące do tych wydarzeń.

Tradycyjnie rozstrzygnięte zostaną konkursy na wieniec dożynkowy oraz konkurs na najładniejsze stoisko gminne. Będą też atrakcje i konkursy dla dzieci i dorosłych. Podczas wydarzenia będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19.

Czytaj także: Chmielaki mają pół wieku [ZDJĘCIA] oraz obejrzyj fotorelację: Chmielaki Krasnostawskie 2021

baner do e-wydania super tygodnia

szer

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe