Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Retro Fest-będzie fest!

Chełmski Dom Kultury zaprasza na Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego. Wydarzenie organizowane jest w dniach 14-15 sierpnia na skarpie przy Chadeku.
Chełm: Retro Fest-będzie fest!

To będzie szalona podróż do świata rewiowych teatrzyków, rautów, podróży Luxtorpedą i wycieczek automobilem. Na festiwalowej scenie zagrają: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Makabunda i Warszawskie Combo Taneczne.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Nieustannie inspirują ją piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. W jej wykonaniu usłyszymy wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy.

Makabunda specjalizuje się w tworzeniu autorskich aranżacji najpiękniejszych polskich szlagierów z okresu międzywojennego. Jej twórczość to połączenie klasycznych melodii opatrzonych ponadczasowymi tekstami, z energią i muzyczną pomysłowością, co, mimo współczesnego podejścia do tematu, nie nadaje utworom przedwojennym pastiszowego charakteru. Wręcz przeciwnie – wydobywa i podkreśla ich wrodzone piękno i klimat. Materiał grupy to eksperyment muzyczny, oparty na różnorodności stylistycznej. Wzruszające i humorystyczne utwory Makabunda przedstawia w nowych, autorskich aranżacjach, nie burząc jednak oryginalnego charakteru kompozycji.

Z kolei Warszawskie Combo Taneczne wykonuje piosenki popularne w przedwojennej Warszawie, prezentując je zarówno we współczesnych, jak i prawie oryginalnych aranżacjach oraz wywołując u słuchaczy śmiech, wzruszenie i chęć zatańczenia. Na debiutanckiej płycie zespołu znalazły się utwory do tekstów Andrzeja Własta, piosenki Adama Astona i melodie tradycyjne, popularne na przedwojennych podwórkach warszawskich.

Nie zabraknie też koncertu piosenek lwowskich oraz retro potańcówki z Orkiestrą z Kina Corso, podczas której będziemy mieli okazję nie tylko zatańczyć, ale także poznać podstawowe kroki tanga, charlestona, poleczki, walczyka czy foxtrota!

Na osoby, które pojawią się na potańcówce w strojach inspirowanych modą dwudziestolecia międzywojennego, czekają nagrody! W programie festiwalu także konkurs kapel podwórkowych, targi staroci oraz Zlot Zabytkowych Skuterów WFM Osa!

Początek 14 sierpnia o godz. 16. 15 sierpnia impreza rozpocznie się o godz. 14. Wstęp wolny.

Czytaj także: Pławańczuki mają swojego Nikifora


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama