Dom w cenie mieszkania

  • 15.07.2021, 22:12 (aktualizacja 15.07.2021, 22:17)
  • ---
nowoczesne domy szeregowe
Tak zazwyczaj promowane są oferty szeregowców. To prawda. Szeregowiec to kompromis między posiadaniem domu jednorodzinnego a mieszkania w bloku. Ma wiele walorów, oto najważniejsze:

Niższy koszt zakupu i utrzymania

Szeregowce są tańsze od domu podczas zakupu, ale też w trakcie bieżącego utrzymania nieruchomości. Na cenę wyjściową wpływ ma wielkość działki, która zazwyczaj w przypadku szeregowca jest o wiele mniejsza. Sam proces budowy domu szeregowego jest tańszy, więc finalnie może być oferowany za mniejszą cenę.

Domy w zabudowie szeregowej często są podłączone do miejskiej sieci ogrzewania, co generalnie wpływa na mniejsze comiesięczne rachunki. Ponadto budynki mają wspólną ścianę, co sprzyja utrzymaniu ciepła w mieszkaniu, a tym samym pozwala płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Mniejsze zaangażowanie w prace przydomowe

Mniejszy ogród, to również mniej wysiłku w jego pielęgnację. Kupując dom zazwyczaj jest on usadowiony na działce przynajmniej 1000 m2. Samo koszenie trawy może być uciążliwe, nie wspominając już o pielęgnacji krzewów czy kwiatów.

W przypadku szeregowca właściciel ma do dyspozycji niewielką działkę około 300 metrów, o którą łatwiej zadbać.

Szeregowiec. Komfort życia pozamiejskiego

Szeregowce zlokalizowane są zazwyczaj w obrębie miast, ale głównie na przedmieściach. Dzięki temu można nadal korzystać z uroków miejskiego życia, a jednocześnie mieć więcej prywatności.

To idealnie rozwiązanie dla rodzin z większymi dziećmi, które mogą swobodnie przebywać poza granicami działki, i nie narażać się na niebezpieczeństwa czyhające w centrach, takie jak ruchliwe ulice, duży ruch samochodowy itp.

Funkcjonalne rozwiązania

Domy w zabudowie szeregowej mają przemyślane układy pomieszczeń. Zazwyczaj na parterze jest strefa dzienna a na piętrze nocna. To daje komfort i wygodę i zwiększa poczucie prywatności.

Porównując je do domów, zazwyczaj mają mniejszą przestrzeń, ale bardziej przemyślany układ pomieszczeń. Ponadto – mniejszy metraż, to mniejsze koszty wykończenia i aranżacji, które zazwyczaj pochłaniają najwięcej środków.

Podatek od nieruchomości

Kupując dom w zabudowie szeregowej, nabywa się prawo do lokalu mieszkalnego, do którego przynależy część gruntu.

Podobnie jak w przypadku domu jednorodzinnego, posiadacze szeregowców również muszą płacić podatek od nieruchomości – tyle że mniejszy! Zależy on bowiem od zajmowanej powierzchni.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe