Chełm: Radny dopiął swego

  • 15.07.2021, 07:15
  • AN
Chełm: Radny dopiął swego
Mieszkańcy ulic Słonecznej i Tęczowej będą mieli dostęp do wodociągów i kanalizacji. Zabiegali o to przez 30 lat. W spełnieniu marzeń pomógł im radny Kamil Błaszczuk.

- Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkance ul. Słonecznej pani Izabeli, która przyszła do mnie w 2019 roku z tym problemem i opowiedziała, jak od ponad dwóch dekad, wspólnie z sąsiadami, zabiega o coś, co wydawałoby się czymś podstawowym w XXI wieku - tłumaczy radny Błaszczuk.

Mieszkanka uświadomiła radnemu, jak niebezpiecznie blisko od studni znajdują się ich przydomowe zbiorniki na nieczystości i pokazała całą historię swoich bezskutecznych starań o realizację tej inwestycji.

- Niedługo po tym spotkaniu odbyłem rozmowę z ówczesnym prezesem MPGK Chełm Marcinem Czarneckim, który niemal od razu zrozumiał problem i zapowiedział działania. Tak też się stało - wspomina radny.

Niedługo po interpelacji, jaką Błaszczuk złożył do władz miasta, ulice Słoneczna i Tęczowa zostały wpisane na listę zadań inwestycyjnych. Plan był taki, aby zadanie rozłożyć na dwa lata. W 2020 roku miasto opracowało niezbędną dokumentację, a w tym roku została zaplanowana do realizacji. Przedsięwzięcie kontynuował nowy prezes Tomasz Pomiankiewicz.

- Gdy w 2020 roku mówiłem mieszkańcom, że wszystko jest na dobrej drodze, nie dowierzali. Mówili, że od 30 lat to się nie udało. Uwierzyli dopiero teraz, gdy powoli rozpoczynają się prace - zdradza kulisy rozmów z mieszkańcami Błaszczuk. Radny będzie się też starał o utwardzenie obydwu ulic i wylanie na nich asfaltu.

Teraz czytane: Kamil Błaszczuk w spółce miejskiej

e-wydanie super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 21.07.2021, 21:13
Laurka. Wstyd.
Zal
Zal 22.07.2021, 09:30
Wszystko żeby nabić poparcie swoim

Pozostałe