Chełm: Kamil Błaszczuk w spółce miejskiej

  • 13.07.2021, 07:04 (aktualizacja 16.07.2021, 11:17)
  • AN
radny kamil błaszczuk
Radny Kamil Błaszczuk nie jest już dyrektorem biura poselskiego Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Z końcem czerwca zakończył współpracę z parlamentarzystką i w ubiegłym tygodniu rozpoczął pracę w Chełmskim Parku Wodnym i Targowiskach Miejskich.

Jak tłumaczy, już od jakiegoś czasu nosił się z rezygnacją z pracy u parlamentarzystki. Odszedł po wykorzystaniu urlopu.

- Postanowiłem pójść inną drogą - tłumaczy.

Przypominamy, że pod koniec ubiegłego roku Kamil Błaszczuk zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PiS i zrezygnował też z bycia członkiem tej partii. Było mu nie po drodze. Swoją decyzję tłumaczył wówczas sytuacją w kraju, m.in. strajkiem kobiet. Popierał postulaty protestujących, twierdził, że rozumie ich oburzenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Choć z partii wystąpił, nadal pracował u poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek, która wygrała wybory z poparciem PiS i jest członkiem klubu tej partii.

Błaszczuk zapewnia, że miał kilka propozycji pracy. Zdecydował spróbować swoich sił w Chełmskim Parku Wodnym i Targowiskach Miejskich. Jak poinformował nas prezes spółki Artur Juszczak, radny będzie pracował na samodzielnym stanowisku do spraw rozwoju i inwestycji. Na razie zatrudniony został na okres próbny.

- Wiążemy z panem Błaszczukiem spore nadzieje. Mamy kilka ciekawych pomysłów, które chcielibyśmy zrealizować, wykorzystując jego doświadczenie - tłumaczy prezes. - Jeśli sprawdzi się przez najbliższe trzy miesiące, podpiszemy z nim kolejną umowę. Do jego zadań będzie należało prowadzenie inwestycji w spółce i pozyskiwanie na nie pieniędzy.

A plany inwestycyjne spółka ma ambitne. Jednym z przedsięwzięć, którym miałby się zająć Kamil Błaszczuk, jest modernizacja targowiska przy Armii Krajowej. Miejsce to jest od lat zaniedbane, szpeci tę część miasta i nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Plany inwestycyjne dotyczące tego bazaru snute są od lat. Prezes Juszczak ma nadzieję, że jego nowy pracownik skutecznie zawalczy o pieniądze na ten cel i zajmie się jego realizacją. Kolejne ważne zadanie dotyczy parku wodnego i jego dodatkowych atrakcji. W planach jest przedłużenie basenu sportowego na zewnątrz i budowa tzw. basenu letniego oraz zagospodarowanie dachu budynku i stworzenie tam punktu widokowego. Błaszczuk ma pozyskać na to dofinansowanie.

- Na pewno jako prezes prężnie działającego stowarzyszenia ma doświadczenie w aplikowaniu o środki zewnętrzne. Chcemy to wykorzystać, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę parku wodnego - dodaje Juszczak. - Jesteśmy po rozmowach z architektami i wszystko to da się zrobić, potrzebne są tylko pieniądze.

Kamil Błaszczuk z biura poselskiego odszedł z końcem czerwca. Pracę w spółce miejskiej rozpoczął w ubiegłym tygodniu. Z kolei kierownikiem biura chełmskiej parlamentarzystki została Aleksandra Jarosz.

Teraz czytane: Nagonka na radną Jaszczuk

e-wydanie super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 13.07.2021, 16:19
Typowy pisowski małolat. Zero pojęcia o czymkolwiek, ale ambicje że ho, ho !!!!
Maciek
Maciek 13.07.2021, 22:12
Pisowski? Ty pomysl zanim napiszesz. Wyszedł z pisu w momencie, gdy ta partia ma wszystko. Rząd, sejm, województwo, miasto. Ciężko mówić, ze jego motywem były stołki, kasa albo ambicje… Kto odchodzi od dojnej krowy? Na pewno nie karierowicz
obserwator
obserwator 14.07.2021, 11:10
Pewnie w Parku wodnym dostał dwa razy tyle kasy, to i przeszedł. Gdyby faktycznie był taki "neutralny" to farbowany pisowiec na pewno by go u siebie nie zatrudnił.
wyborca
wyborca 13.07.2021, 13:26
Młody zdolny i wierny słusznej sprawie.

Pozostałe