Mamy nowych proboszczów

  • 28.06.2021, 13:13
  • AN
Mamy nowych proboszczów
Czerwiec to miesiąc roszad kadrowych w diecezji lubelskiej. Wygląda na to, że dwie chełmskie parafie będą miały nowych proboszczów. Zmiany dotyczą parafii pw. Rozesłania św. Apostołów oraz Miłosierdzia Bożego.

Potwierdziły się nasze informacje na temat zmian kadrowych w parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Tak jak pisaliśmy kilka tygodni temu, ster przejmuje ks. Jacek Lewicki - rezydent z parafii Wojskowo-Cywilnej pw. św Kazimierza w Chełmie. Dotychczasowy proboszcz ks. Józef Piłat odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Nowego proboszcza będą mieli także parafianie kościoła pw. Bożego Miłosierdzia w Chełmie. Ks. Andrzej Majchrzak, który zarządzał parafią od czerwca 2016 roku, przeprowadza się do Łęcznej, gdzie będzie zarządzał parafią pw. św. Marii Magdaleny. Tamtejszy proboszcz - ks. Janusz Reźnik odchodzi na emeryturę. Do Chełma z kolei na jego miejsce przybywa ks. Krzysztof Maksymiuk, który od 2003 roku był proboszczem w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wysokiem.

Ponadto po pięciu latach z bazyliki odchodzi ks. Tomasz Musiej i zostaje skierowany do posługi w sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Z kolei ks. Paweł Gołofit również po 5 latach zostaje zwolniony z funkcji wikariusza i skierowany do zamieszkania w bazylice w charakterze rezydenta. Otrzymał funkcję moderatora Chełmskiego Centrum Ewangelizacji oraz duszpasterza studentów PWSZ w Chełmie. W związku z tym na Górce zamieszka dwóch nowo wyświęcony kapłanów: ks. Patryk Kułaga z parafii św. Mikołaja w Zakrzówku oraz ks. Damazy Saja z parafii św. Antoniego w Lublinie.

Teraz czytane: Nowy zakład produkcyjny przy chełmskim więzieniu

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe