Sukcesy chełmskich lekkoatletów

Kolejne udane starty mają za sobą lekkoatleci chełmskiego Agrosu. Na podium Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach stanął Łukasz Bańka, zaś Izabela Jastrząb zwyciężyła w rozegranym w Toruniu 43. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce były bardzo mocno obsadzone i niezwykle emocjonujące. Do rywalizacji o medale stanęło 746 juniorów i juniorów młodszych (kat. U-18 i U-20) ze 104 klubów z całego kraju. Padło mnóstwo rekordów, zarówno życiowych, jak i tych krajowych, wielu startujących zawodników i zawodniczek wypełniło minima uprawniające do startu w mistrzostwach świata i Europy, a kilkanaście osób uzyskało również wyniki dające im prowadzenie w ogólnopolskich tabelach. Po zawodach w Słubicach niemałe powody do zadowolenia mieli także reprezentanci chełmskiego Agrosu. Klub ten wystawił do zmagań ośmiu swoich zawodników. Najlepszy występ zanotował Łukasz Bańka, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, który w biegu na 400 m ppł (kat. U-20) ustanowił nowy rekord życiowy (55,64 sek.) i wywalczył srebrny medal. Wysokie punktowane miejsca w mistrzostwach zajęli także: Miłosz Czerwonka – kat. U-18 (6. miejsce w biegu na 800 m z wynikiem 2:02,65 sek.), Amelia Oleszczyńska – kat. U-20 (7. miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 12,73 sek. – rekord życiowy oraz 8. miejsce w biegu na 400 m) i Weronika Urban – kat. U-18 (8. miejsce w biegu na 3000 m z wynikiem 12:38,16 sek. – rekord życiowy). W klasyfikacji klubowej MKS Agros Chełm zajął 59. miejsce z dorobkiem 14 punktów (pod uwagę brano aż 78 konkurencji).

Znakomity sukces w rozegranym w Toruniu 43. Memoriale im. Grzegorza Duneckiego odniosła Izabela Jastrząb. Reprezentantka chełmskiego klubu rywalizowała w tzw. dwuboju sprinterskim. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego wygrała konkurencję biegów na 100 i 200 m z łącznym wynikiem punktowym 1986. Krótszy dystans Jastrząb pokonała w czasie 11,82 sek. (987 pkt), zaś dłuższy w 23,81 sek. (999 pkt). Najlepsi zawodnicy i zawodniczki startujący w dwuboju uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi oraz pucharami.

- To niewątpliwie historyczny sukces naszej sprinterski w tym prestiżowym memoriale, który rozgrywany był już po raz 43. Zmagania odbyły się w międzynarodowej obsadzie, dlatego zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej – cieszy się Marek Mazurek, prezes Agrosu. - Kolejnym startem Izy będą Mistrzostwa Polski Seniorek w Poznaniu, podczas których nasza zawodniczka będzie walczyć w konkurencji 200 m o awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy – dodaje Mazurek.

Na co dzień Jastrząb studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie.

Teraz czytane: Prometeusz zbiera na busa