Za ciepło jak za zboże

  • 02.06.2021, 09:15
  • AN
Za ciepło jak za zboże
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Lubelskiej 73 dostali bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie i podgrzanie wody. Nie rozumieją, skąd te wyliczenia. Prezes MPEC tłumaczy, że na wysokość opłat składa się kilka czynników.

W kamienicy znajduje się osiem mieszkań. Wspólnota administrowana jest przez Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych. Problemem mieszkańców są coraz wyższe rachunki.

- Za ogrzewanie płacimy od metrażu. W ubiegłym roku za 1 mkw. stawka wynosiła 3 zł 54 gr, teraz wychodzi na to, że wzrosła do 5 zł 69 gr. W przypadku ciepłej wody też jest coraz drożej. Wcześniej płaciliśmy 27 zł 50 gr za 1 m3, teraz 61 zł 46 gr - wyjaśnia pani Elżbieta, mieszkanka nieruchomości. - Nie wiem, jak to możliwe, że w jednym mieście obowiązują różne stawki za tę samą usługę. Podejrzewamy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zrobiło sobie wymiennikownię w dawnej siedzibie banku i teraz muszą słono płacić, więc podwyższają rachunki mieszkańcom.

Kobieta twierdzi, że próbowała kontaktować się z MPEC-em, ale nikt nie był jej w stanie wyjaśnić, o co tak naprawdę chodzi i dlaczego te rachunki są coraz wyższe. - Nikt nie był mi w stanie powiedzieć, na jakiej podstawie dostaliśmy tę podwyżkę - dodaje.

- Różnice w opłatach dla różnych budynków zależą od stanu technicznego, izolacji termicznej oraz sposobu gospodarowania ciepłem w obiekcie, a tym samym od ilości pobranego ciepła - tłumaczy Artur Jędruszczuk, prezes MPEC. - Stąd wynikają różnice w przeliczeniu na 1 mkw. powierzchni czy też 1m3 ciepłej wody.

Prezes spółki ciepłowniczej zapewnia, że jeśli jest taka potrzeba, chętnie weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i udzielić pomocy technicznej w kwestiach zaopatrzenia w ciepło oraz racjonalnego korzystania z ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe