Obwodnica na razie na papierze

  • 02.06.2021, 07:21 (aktualizacja 04.06.2021, 09:49)
  • AN
Obwodnica na razie na papierze
Prezydent Jakub Banaszek poinformował na swoim Facebooku, że miasto złożyło wniosek o dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę południowej obwodnicy Chełma. Na realizację inwestycji, jak szacują urzędnicy ratusza, potrzeba kilkaset milionów złotych.

Długość odcinka, który obiegnie miasto od południowej strony, to ok. 8 kilometrów.

- Ubiegamy się o dotację w ramach zadania obwodnicowego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość inwestycji opiewa na ponad 200 milionów, dlatego równolegle szukamy także innych źródeł finansowania, które umożliwią nam realizację tego złożonego przedsięwzięcia - informuje prezydent Chełma. - Budowa południowej obwodnicy to kluczowa inwestycja infrastrukturalna z punktu widzenia dostępności komunikacyjnej naszego miasta.

Długość odcinka, który obiegnie miasto od południowej strony, to ok. 8 kilometrów. Jak informował przed rokiem na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnica przebiegnie w większości po działkach stanowiących własność samorządu i Skarbu Państwa.

Informacja w sieci wywołała falę komentarzy internautów. Jak zwykle opinie chełmian są podzielone. Jedni chcieli wiedzieć, czy budowa obwodnicy wiąże się z koniecznością wyburzenia jakichś budynków przylegających do niej, inni pytają, ile przy tej okazji trzeba będzie wyciąć lasu.

- Czy ta obwodnica to jest konieczność? - docieka pan Bartosz. - Drogi miejskie są w coraz gorszym stanie, nie mówiąc o osiedlowych torach przeszkód. Kolejne zapowiedzi waszego rządu jakoś nie napawają optymizmem wśród przedsiębiorców.

- Jakby się udało, to by było pięknie! - chwali z kolei pomysł pan Mirosław.

- Panie Jakubie, cieszy mnie taka perspektywa, ale czy nie jest Pan młodzieńczo zbyt optymistyczny? - pyta pan Andrzej.

Którędy ma przebiegać dokładnie obwodnica południowa? Wprawdzie prezydent opublikował mapę z planowanym przebiegiem, jednak nie jest ona zbyt szczegółowa. Zabrakło na niej choćby nazw ulic. Na razie więc mieszkańcy mogą się tylko domyślać, jak blisko ich domów przebiegać będzie trasa.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yyy
yyy 02.06.2021, 21:33
Włodarze miasta i okolicznych gmin powinni pomyśleć jeszcze o wschodniej obwodnicy Chełma, która biegłaby za jego granicami łącząc DW844 z przyszłą S12. Tutaj wystarczyłaby droga jednopasmowa, która wyprowadziłaby z miasta tranzyt jadący przeważnie ul. Litewską i zmierzający do Przejazdu Kowelskiego. Południowa obwodnica również byłaby przydatna, ale bez wschodniej obwodnicy miasta może okazać się gwoździem do trumny dla mieszkańców wzdłuż ul. 3 Maja i ul. 15 Sierpnia, bo przejmie większość ruchu z ul. Rejowieckiej czy ul. Lubelskiej wraz z tranzytem który kieruje się w kierunku Hrubieszowa.
andy
andy 02.06.2021, 08:14
droga alternatywna dla "krzyżówek lubelskich" to konieczność i strategiczna sprawa
arni
arni 02.06.2021, 19:25
z tej mapki wynika że chcą wyciąć połowę Borku to skandal

Pozostałe