Krasnostawski koncert Celińskiej i Cugowskiego

  • 29.05.2021, 08:39 (aktualizacja 29.05.2021, 19:57)
  • GD
Krasnostawski koncert Celińskiej i Cugowskiego Fot. Gloria Vitae
W najbliższą niedzielę szykuje się artystyczna uczta dla miłośników dorocznych koncertów Gloria Vitae. Już po raz trzydziesty w kościele św. Franciszka Ksawerego wystąpią wspaniali artyści. Obchodzące perłowy jubileusz wydarzenie uświetnią występami Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, duet Krzysztof Cugowski i Tomasz Kałwak, Krzysztof Ścierański, Trio Beethovenowskie oraz Witold Kopeć.

Przez trzy dekady piękne wnętrze kościoła pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie stanowiło zjawiskowy anturaż dla wspaniałych koncertów. Początkowo w latach 1992-2006 były organizowane przez Krasnostawski Dom Kultury. Od 2007 roku są pod egidą Stowarzyszenia Gloria Vitae. Wydarzenia te, zwyczajowo organizowane każdego roku pod koniec maja, od początku stanowiły nie lada gratkę dla wielbicieli sztuki.

Głównym celem dotychczasowych koncertów było kształtowanie gustu muzycznego i kreowanie dobrych praktyk w obcowaniu z kulturą wysoką. Mieszkańcy mieli okazje oglądania i słuchania największych artystów polskiej sceny muzycznej i teatralnej. Organizatorom od początku przyświecała idea zapewnienia publiczności doświadczenia całej gamy uczuć i emocji oraz szczególnego przeżywania wartości duchowych.

- Tegoroczne wydarzenie pn. „Od początku do… Muzyka. Słowo” będzie wspomnieniem wszystkich poprzednich edycji koncertów. Pragniemy przypomnieć prezentowane wcześniej gatunki muzyczne, jak również tematykę nawiązującą do uniwersalnych wartości takich jak: miłość, wolność, solidarność - mówi Andrzej Leńczuk, pomysłodawca koncertów i członek Stowarzyszenia Gloria Vitae.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja w kościele św. Franciszka Ksawerego Krasnymstawie. Z powodu pandemii liczba osób w najstarszej krasnostawskiej świątyni będzie ograniczona. Z tego względu organizatorzy zdecydowali się na transmisję online. Na placu kościelnym ustawiony będzie również telebim dla pozostałej publiczności. Początek o godz. 18. Link do transmisji online można znaleźć na stronie stowarzyszenia Gloria Vitae.

GD

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe