Zaprószenie czy podpalenie?

  • 25.05.2021, 11:04
  • (apm)
Zaprószenie czy podpalenie?
Ofiar nie ma, ale straty są spore, około 180 tys. zł. Pożar zajął garaż, w których był samochód, ciągnik rolniczy, pięć motocykli i palety z napojami. Właściciel podejrzewa, że ktoś mógł podłożyć ogień pod budynek.

- W piątek (21 maja) o godzinie 1.10 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o pożarze w Raciborowicach, gm. Białopole. Płonął garaż o konstrukcji drewniano–metalowej z czterema miejscami garażowymi oraz przyległy do niego murowany budynek gospodarczy - informuje bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta KM PSP w Chełmie.

Płomienie zauważył sąsiad poszkodowanego gospodarza i wszczął alarm.

- Ja też posłyszałem trzaskanie ognia i wybiegłem z domu. Niestety, nic już nie udało się uratować - mówi pan Arkadiusz, poszkodowany właściciel.

Przyjechali ratownicy. Zabezpieczyli teren. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych budynku gospodarczego przyległego do garażu. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Brały w niej udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwa Ochotniczej Straży Pożarnej z Białopola i Żmudzi – razem 19 ratowników.

W garażu stał samochód osobowy, ciągnik rolniczy, pięć motocykli oraz zmagazynowane na paletach artykuły przemysłowe. Na zewnątrz stał samochód, który również był objęty pożarem.

- Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia i przyczyny wybuch ognia – mówiła nam w piątek kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Pan Arkadiusz podejrzewa, że mogło to być podpalenie, ponieważ były dwa źródła ognia – w garażu i aucie, które stało przed budynkiem. Dlatego prosi o pomoc mieszkańców w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Gotowy jest nawet za wskazanie istotnych informacji dać nagrodę.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.05.2021, 22:29
Może zapytać wójta on wszystko wie.

Pozostałe