Miasto kupiło dworzec PKS

  • 24.05.2021, 13:30 (aktualizacja 28.05.2021, 09:51)
  • AN
Miasto kupiło dworzec PKS
Kolejna niezbyt atrakcyjna z wyglądu nieruchomość w rękach miasta. Najpierw zrujnowany młyn Michalenki, a teraz prezydent Chełma zdecydował o zakupie dworca PKS przy Lwowskiej. Do transakcji doszło w ubiegłym tygodniu.

Po co miastu stary dworzec PKS-u? Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze chyba poczekać. Urzędnicy z ratusza nie odpowiedzieli nam na to pytanie. Prezydent Chełma, który wieść o zakupie ogłosił na swoim Facebooku, także nie zdradza planów miasta. Miejmy tylko nadzieję, że pomysł jest naprawdę wystrzałowy, bo i cena za nieruchomość okazuje się niemała, oraz że miasto przeprowadziło szczegółowe kalkulacje tej transakcji. Działka znajduje się w ścisłym centrum Chełma, stan nieruchomości pozostawia wiele do życzenia, a samorząd już wydał ponad półtora miliona złotych.

- Akt notarialny w sprawie zakupu terenu dworca PKS został podpisany 19 maja, działkę nabyło Miasto Chełm za kwotę 1,6 miliona złotych - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Jak tłumaczą urzędnicy ratusza, obecnie prowadzone są uzgodnienia w sprawie zagospodarowania tej nieruchomości.

- Rozważanych jest kilka wariantów. Więcej informacji w tej sprawie będzie można przekazać wraz z postępem zaawansowania prac - dodaje Zieliński.

Chełmianie spekulują jednak, co władze miasta chcą otworzyć przy Lwowskiej. Pojawiła się m.in. plotka o tym, że w centrum miasta samorząd planuje wybudować... filharmonię. Takiego obiektu dotychczas w Chełmie nie było, ranga miasta na pewno by wówczas wzrosła.

Dworzec PKS to kolejna imponująca nieruchomość, którą miasto nabyło w tej kadencji. W lutym ubiegłego roku urząd kupił zrujnowany młyn Michalenki przy ul. Lubelskiej. Cena była niezbyt wysoka - bo  450 tys. zł. Od tamtej pory budynek wizualnie się nie zmienił. Co się wydarzyło w tej sprawie przez ponad rok? Miasto zleciło wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rewitalizacji budynku dawnego młyna, wraz z przyległą działką, na potrzeby działalności kulturalno-muzealnej. Za pracę architektów musiało zapłacić prawie 200 tys. zł.

Warto też przypomnieć, że 31 grudnia 2020 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odkupiło także od firmy PKS stację paliw przy al. Armii Krajowej oraz działkę przy ul. Hutniczej. Spółka miejska wydała na ten cel ponad 2 mln zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe