Rodzicielstwo zastępcze promują w parafiach

  • 21.05.2021, 12:47
  • AN
Rodzicielstwo zastępcze promują w parafiach
Przez cały maj, w każdą niedzielę, pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej promować będą rodzicielstwo zastępcze przed chełmskimi kościołami. Liczą, że w ten sposób uda się zachęcić chełmian do wsparcia dzieci, które potrzebują normalnego domu.

- To jedno z wielu działań promocyjnych, jakie zaplanowaliśmy na ten rok. Pandemia trochę pokrzyżowała nam plany, ale mamy nadzieję, że uda się ten czas nadrobić. Sięgamy po różne sposoby, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o funkcjonowaniu rodzin zastępczych - mówi Dorota Betka-Bartosiewicz, p.o. dyrektora MOPR. - Najpierw skierowaliśmy w tej sprawie pisma do parafii, potem uzgodniliśmy szczegóły. Akcja rozpoczęła się 16 maja i potrwa do 6 czerwca. Cel jest jeden: przekonanie jak najwięcej osób do tego, aby zechciały zostać rodzinami zastępczymi.

W 2018 roku było w Chełmie 49 rodzin zastępczych, w 2019 liczba ta wzrosła do 53, a w ubiegłym roku do 66. 

- To jednak wciąż o wiele za mało, biorąc pod uwagę, że z tej formy wsparcia mogło skorzystać w 2018 roku 164 dzieci, w 2019 r. - 143 dzieci i w 2020 roku - 110 dzieci. Liczba dzieci się zmniejsza tylko dlatego, że osiągają one pełnoletniość - dodaje Betka-Bartosiewicz.

Pracowników Zespołu Pieczy Zastępczej spotkamy 23 maja o godz. 12.15 przy kościele pw. Matki Teresy z Kalkuty, o godz. 10.30 przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego i o godz. 10 przed kościołem pw. Rozesłania św. Apostołów. W kolejną niedzielę, 30 maja, pracownicy ZPZ będą rozdawać ulotki o godz. 10.30 przed bazyliką NNMP, o godz. 11.30 przed kościołem pw. św. Kazimierza i pw. św. Rodziny. 6 czerwca ulotki trafią do wiernych, którzy modlą się w kościele klasztoru franciszkanów. Akcja zaplanowana jest na godz. 12. Będzie to także doskonała okazja, aby podpytać fachowców, jak funkcjonują rodziny zastępcze i z jakimi problemami się borykają.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe