Wytyczne dla ogródków na starówce

  • 12.05.2021, 12:45
  • AN
Wytyczne dla ogródków na starówce
Prezydent wydał wytyczne dotyczące ogródków gastronomicznych na starówce. Mają być stonowane, aby nie szpeciły krajobrazu miasta. Sugeruje też, żeby dzierżawcy zorganizowali kąciki dla najmłodszych, ozdobili swoje przestrzenie zielenią i... oferowali gościom kocyki w razie niepogody. Restauratorzy szykują się do otwarcia sezonu!

Gdy tylko będzie to możliwe - czyli już w najbliższy weekend - na placu Łuczkowskiego czynny będzie ogródek kawiarni Imbryk. Ale jak udało się nam dowiedzieć, to nie jedyne miejsce, gdzie będzie można usiąść wygodnie na świeżym powietrzu i delektować się ulubioną kawą czy daniem.

Jednak, aby ustawić ogródek gastronomiczny przy placu Łuczkowskiego, restaurator ma spełnić szereg warunków. Po pierwsze - jego lokal musi znajdować się tam, gdzie ma powstać ogródek. Zanim rozpocznie jego aranżację, musi uzyskać zgodę prezydenta miasta, pozytywną decyzję konserwatora zabytków oraz zawrzeć umowę dzierżawy i wnieść odpowiednią opłatę.

Zgodnie z wytycznymi prezydenta, jednemu lokalowi przysługuje ustawienie jednego ogródka. Ma on być zorganizowany na drewnianym podeście i nie może naruszać konstrukcji nawierzchni ulicy. Parasole, podobnie jak w latach ubiegłych, powinny być jednolite i o maksymalnie spłaszczonym kształcie. Co ważne, właściciel powinien je składać codziennie, gdy restauracja czy pub się zamyka. Stoliki, ławki, krzesła, parasole, ogrodzenie muszą być w jednakowej, stonowanej kolorystyce. Dobrze byłoby gdyby stoliki były też przykryte.

W zaleceniach podpisanych przez prezydenta Chełma czytamy także o wystroju przestrzeni ogródka. Zaleca się umieszczanie w nim ozdobnych donic, kwietników, wazonów z naturalną roślinnością oraz elementów dekoracyjnych, takich jak: lampki, lampiony, świece, poduszki o stonowanej kolorystyce. Na gości powinny czekać też... ciepłe kocyki. Czyżby prezydent prognozował chłodne letnie wieczory?

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 12.05.2021, 13:11
Ciekawe, jak to będzie z tymi kocykami w reżimie sanitarnym. Osobiście nie korzystałbym z kocyka, którym wcześniej ktoś inny się okrywał, pluł na niego albo jeszcze gorzej.
obserwator
obserwator 12.05.2021, 13:07
Czyli jednym słowem robi się wszystko, żeby dalej hamować działalność gastronomiczną.

Pozostałe