Miasto rozdaje maseczki

  • 04.05.2021, 10:32
  • AN
Miasto rozdaje maseczki
Prawie 250 tysięcy maseczek ochronnych otrzymał urząd miasta z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zostaną przekazane mieszkańcom Chełma.

Dystrybucja maseczek rozpoczęła się 30 kwietnia. Na jednego mieszkańca - zgodnie z sugestią Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego - przypadają cztery maseczki. W ich rozdysponowaniu pomagają tym razem organizacje pozarządowe, które współpracują z urzędem.

W akcję włączyło się m.in. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. Malinowskiego. Maseczki rozdaje w swojej siedzibie przy ul. Starościńskiej 4a. Chętni mogą dostać maseczki w siedzibie Stowarzyszenia Tak Niewiele przy ul. Jadwigi Młodowskiej 16. Maseczki rozdaje Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i ich Przyjaciół Zbyszko, które urzęduje w gmachu. Po odbiór maseczek można się też zgłosić do Stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie przy ul. Obłońskiej 20 i do Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość przy ul. Wojsławickiej 2.

Ponadto maseczki zostaną przekazane również innym organizacjom pozarządowym działającym na terenie Chełma, a także miejskim jednostkom organizacyjnym. Trafią m.in. do MOPR, domów dziecka czy szkół, których pracownicy będą je dystrybuować wśród swoich podopiecznych/klientów oraz ich rodzin.

Maseczki dostaną też chełmskie parafie. Księża mają przekazać je wiernym oraz ich najbliższym.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe