Wielkie sprzątanie okolicznych rzek

  • 19.04.2021, 10:16
  • AN
Wielkie sprzątanie okolicznych rzek
W sobotę w całej Polsce ekolodzy uczestniczyli w Operacji Czysta Rzeka. W naszym regionie także znaleźli się ochotnicy, którzy postanowili wysprzątać Uherkę i Bug. Okazało się, że wolontariusze mieli pełne ręce roboty.

Do sztabu organizowanego przez Stowarzyszenie WeRwA zapisało się 66 wolontariuszy, wśród nich byli m.in. harcerze z ZHP, uczniowie chełmskich szkół oraz sympatycy stowarzyszenia. 

- W związku z obostrzeniami wszyscy zostali podzieleni na rodzinno-towarzyskie grupki do 5 osób, które się ze sobą nie kontaktowały. Każdy dostał rękawice, worki i koszulkę z akcji - relacjonuje Grzegorz Gorczyca, szef sztabu. - Uczestnicy przedsięwzięcia mieli możliwość wyboru godziny, a nawet dnia: sobota lub niedziela. Akcja sprzątania zakończyła się w niedzielę wieczorem. jesteśmy też bardzo wdzięczni za pomoc Zakładowi Oczyszczania Miasta, który zajął się zebranymi odpadami.

Wolontariusze dostali od Werwy w sumie ok.120 worków na śmieci, wszystkie zostały zapełnione.

- To przykre, że tak nie dbamy o naszą okolicę i zaśmiecamy ją. Ale może dzięki takim akcjom świadomość społeczeństwa będzie większa, a śmieci coraz mniej - podsumowuje Gorczyca. - Na pewno nie kończymy naszej aktywności na tym weekendzie. Już planujemy kolejne sprzątanie w sierpniu. Wówczas na finał chcemy też zorganizować wspólny spływ kajakowy i ognisko.

Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej zorganizowało z kolei sprzątanie Bugu, na odcinku od parku podworskiego do młyna.

- Zebraliśmy 30 worków śmieci, w naszej akcji udział wzięło 20 wolontariuszy. Wśród śmieci znaleźliśmy m.in. fragment sedesu, dzbanka emaliowanego, masę plastiku i butelek - wylicza organizatorka operacji Ewa Kozaczuk. - Bardzo dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia za rok nad Bugiem.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 20.04.2021, 10:36
Prawdziwi Polacy. Nasra i zostawi. Nawet d..py nie podetrze. Bo wie, że normalni za niego posprzątają. Brawo my.

Pozostałe