Prezydencie! Oświeć nas

  • 19.04.2021, 09:53 (aktualizacja 22.04.2021, 13:38)
  • AN
Prezydencie! Oświeć nas
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie?" - chciałoby się wyrecytować wieczorem, idąc ulicą Grota-Roweckiego czy Drogą Męczenników. Mieszkańcy osiedla zastanawiają się, za co spotkała ich ta kara. - Dlaczego latarnie u nas nie świecą? Czyżbyśmy czymś podpadli prezydentowi? - dziwią się.

- Na osiedlu od tygodnia panują egipskie ciemności. Strach wyjść wieczorem z psem czy do sklepu. Nie wiem, czemu to ma służyć, czy chodzi o to, abyśmy nie wychodzili z domów z powodu pandemii? A może miasto oszczędza? Tylko czemu na bezpieczeństwie mieszkańców? - pyta oburzona Czytelniczka.- Niestety mój pies tego nie rozumie. Musi wyjść wieczorem na spacer, ale dla mnie to jest spacer z przysłowiową duszą na ramieniu.

- Gdyby latarnie nie świeciły dzień czy dwa, to nikt nie robiłby z tego afery, ale to trwa już zbyt długo - dopowiada sąsiadka naszej rozmówczyni. Obie panie mieszkają przy ul. Gen. S. Grota-Roweckiego. Jak mówią, mieszkańcy są oburzeni tą sytuacją.

- Interweniowaliśmy w naszej spółdzielni mieszkaniowej, ale dowiedzieliśmy się, że to nie ich drogi i latarnie. Czyżby nasze osiedle było w niełasce u pana prezydenta? Jak można pozbawić ludzi na tak długo oświetlenia ulicznego? - pyta nasza rozmówczyni. - Na dodatek nie ma żadnej informacji, dlaczego doszło do takiej sytuacji, czy to jakaś awaria, oszczędność czy może kara!

W trosce o bezpieczeństwo naszych Czytelników skierowaliśmy zapytanie do urzędu miasta, dlaczego oświetlenie na osiedlu nie działa. Jak wyjaśnił nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta, na wymienionych ulicach doszło do awarii oświetlenia. 

- Miasto podjęło działania, by ją zlikwidować - zapewnił.

Niestety nie uzyskaliśmy informacji, co zepsuło się w oświetleniu w tym rejonie i kiedy zostanie to naprawione. Mieszkańcy nadal się złoszczą.

- Jeśli jest jakaś awaria, to  usuwa się ją jak najszybciej. Mamy XXI wiek - to chyba nie jest aż tak wielki problem. A jeśli jest, to można nakleić ogłoszenie i przeprosić mieszkańców za zaistniałą sytuację, a nie czekać w milczeniu na nie wiadomo co - denerwuje się nasza rozmówczyni. - Ciekawe, kto odpowie, kiedy komuś coś stanie w tych egipskich ciemnościach? 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiadomość nieoficjalna
Wiadomość nieoficjalna 13.05.2021, 21:51
Według danych z wyborów prezydenckich większość mieszkańców zamieszkujących wymienione w artykule ulice głosowała na kontrkandydatkę obecnego prezydenta miasta.

Pozostałe