To był wypadek w pracy

  • 15.04.2021, 08:14
  • DBEZ
To był wypadek w pracy
25-letni traktorzysta, pracownik bazy w Sielcu, jechał z podczepioną zamiatarką, by sprzątać ulice i ścieżki rowerowe. Z niewiadomych przyczyn wjechał pod lokomotywę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W ciężkim stanie leży w szpitalu.

O tym groźnym wypadku pisaliśmy już przed tygodniem. Maszynista nie zdążył wyhamować, gdy zauważył na torowisku ciągnik z doczepioną maszyną. Uderzenie było tak silne, że traktor praktycznie przełamało na pół. 25-letni traktorzysta z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Lublinie. Starosta chełmski potwierdza, że był to wypadek w pracy.  Jak się okazuje, niemal całkowitej kasacji uległ służbowy sprzęt z bazy w Sielcu, której pracę nadzoruje wydział infrastruktury chełmskiego starostwa.

- Ciągnik całkowicie uległ zniszczeniu. Na szczęście mieliśmy ubezpieczenia, w tym opłacone było autocasco - zapewnia starosta Piotr Deniszczuk. - Niestety w ciężkim stanie jest nasz 25-letni pracownik. Poleciłem wypłacić mu zapomogę z funduszu socjalnego i rozważamy też możliwości udzielenia mu innego wsparcia.

Jak udało się nam dowiedzieć, traktorzysta nadal leży w szpitalu. Prawdopodobnie ma obrzęk mózgu i był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Tuż po wypadku był z nim kontakt i odpowiadał na pytania. Nie ustalono jednak, z jakiego powodu wjechał na torowisko. Być może coś go rozproszyło i zapomniał sprawdzić, czy droga wolna.

Jak to zwykle bywa w takich okolicznościach, ktoś w sprawie tego wypadku zaczął rozpowszechniać plotki, że traktorzysta jechał prywatnie do pracy w gospodarstwie starosty.

- Ciągnik miał podczepioną zamiatarkę. Ja takich placów i dróg do zamiatania nie mam. W pobliżu mojego gospodarstwa nie ma torów - odpowiada starosta.

Do wypadku doszło w Rejowcu Fabrycznym. Kierowcę skierowano do zamiatania dróg i ścieżek rowerowych.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe