Kasjerzy chorują, a sklepy pracują

  • 13.04.2021, 07:58
  • DBEZ
Kasjerzy chorują, a sklepy pracują
Gdyby to dotyczyło dużego miasta, nikt afery by nie robił. Jednak w mniejszych miejscowościach, jak np. Wojsławice, każdy kolejny przypadek Covid-19 budzi lęk. Zwłaszcza, gdy chorują osoby, które obsługiwały klientów.

- Wiem, że jedna z pracownic sklepu ma koronawirusa, a sklep pracuje jakby nigdy nic. Pozostali kasjerzy nie są na kwarantannie. To przecież może być ognisko, wylęgarnia choroby - oburza się jeden z mieszkańców Wojsławic. Jak sam jednak przyznaje, wie o podobnych przypadkach zachorowań wśród pracowników innych sklepów w regionie, które też nie były zamykane. Z powodu chorych na Covid-19 nie zamyka się też banków, stacji paliw i innych miejsc obsługi klientów. Bardzo rzadkie są przypadki znacznych ograniczeń przyjęć interesantów w urzędach gmin.

- Przecież przez cały czas w pracy zachowujemy najwyższą ostrożność - nosimy maski, dezynfekujemy ręce, staramy się zachowywać odległości. Obsługujemy klientów zza szyb z pleksi - oburza się plotkami i krytyką jedna z kasjerek, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Postanowiliśmy więc zapytać, jakie są procedury, gdy u pracownika sklepu stwierdzony zostaje koronawirus. Biuro prasowe Biedronki odesłało nam wypowiedź Kamila Chmiela, kierownika operacji i sprzedaży, odpowiedzialnego za sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A: "Sieć Biedronka zawsze stosuje się do decyzji wydawanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, która to, oprócz wysłania pracownika sklepu w Wojsławicach na zwolnienie lekarskie, nie wskazała dodatkowych czynności w tej sprawie. W pełni dostosowujemy się do poleceń oraz procedur instytucji odpowiedzialnych. Zgodnie z decyzją sanepidu, nie zostały spełnione przesłanki, by podjąć inne dodatkowe działania lub by izolować innych pracowników. Sklep w Wojsławicach przy ul. Krasnystawskiej 4A jest bezpieczny i funkcjonuje normalnie. Serdecznie zapraszamy na zakupy".

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe