Raz taniej, raz drożej

  • 08.04.2021, 13:29
  • MP
Raz taniej, raz drożej
Dobre i złe wiadomości dla kierowców. Średnie ceny ubezpieczeń OC, podobnie jak w zeszłym roku, utrzymują się obecnie na stabilnym poziomie. Niestety, więcej wydamy na tankowanie. Wiele wskazuje na to, że niebawem ceny paliw mogą znów poszybować w górę.

Pandemiczne ograniczenia przełożyły się na słabszy ruch na drogach, a to z kolei na mniejszą liczbę zdarzeń. To główny powód, dla którego już w zeszłym roku dało się pozytywnie odczuć wysokość stawek OC. Średnia cena ubezpieczenia wyniosła  617 zł, z czego mężczyźni płacili ok. 614 zł, a kobiety 640 zł. Ta stabilna tendencja utrzymuje się do tej pory, ponieważ wciąż podróżujemy zdecydowanie mniej w porównaniu z czasami sprzed pandemii.

Jednak prognozy wydatków na auto nie wyglądają już tak różowo, chociażby ze względu na ceny paliw. Jeszcze na początku marca za litr benzyny czy oleju napędowego płaciliśmy poniżej 5 zł. Niestety z dnia na dzień ceny rosną. Eksperci zapowiadają, że w najbliższych tygodniach za oba rodzaje paliwa możemy zapłacić powyżej 5,5 zł, a bliżej wakacji nawet 6 zł i więcej...

MP

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe