Z Wygonu tylko w drogę serwisową

  • 07.04.2021, 09:51
  • (apm)
Z Wygonu tylko w drogę serwisową
Przy ul. Rejowieckiej trwa montaż ekranów akustycznych. To element przebudowy, który cały czas budzi wśród chełmian tam mieszkających spore kontrowersje. Tym razem mieszkańcy Wygonu sugerują, że wyjazd z tej ulicy będzie bardzo niebezpieczny. Urzędnicy jednak uspokajają.

- Już teraz wyjazd z ul. Wygon w Rejowiecką jest utrudniony, bo widoczność zaburzają słupy. A gdy pojawią się ekrany, stanie się bardzo niebezpieczny, bo uniemożliwią kontrolowanie nadjeżdżających z lewej strony aut – mówi pan Jacek. - Czy ktoś o tym pomyślał?

Okazuje się, że tak. Wszystko zostało zaplanowane zgodnie z przepisami.

- Docelowy projekt stałej organizacji ruchu dopuszcza tylko połączenie ul. Wygon z drogą serwisową. Przed wjazdem w drogę serwisową ul. Rejowieckiej będzie ustawiony znak C-2 „nakaz jazdy w prawo”. Ekrany są zlokalizowane przy jezdni głównej ul. Rejowieckiej, więc nie będą kolidować z ruchem po drodze serwisowej – wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta Chełma.

Wzdłuż przebudowywanej drogi krajowej nr 12 staną ekrany o wysokości do 4 m, długości 2,77 km i powierzchni 8764,75 mkw. Większość pojawi się wzdłuż ulicy Rejowieckiej, z małymi przerwami w wytypowanych miejscach. Kilka zostanie zamontowanych także na ulicach Podgórze i Wschodniej.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe