Wyganiał diabła z ciała siostry

  • 07.04.2021, 09:29
  • (apm)
Wyganiał diabła z ciała siostry
Nocne egzorcyzmy w jednym z mieszkań w centrum miasta mogły skończyć się tragicznie. 52-latek wpadł w szał, bo ubzdurał sobie, że jego siostra jest opętana przez diabła.

We wtorek, 30 marca w nocy kobieta wezwała do domu policję. Zgłaszała, że jest od kilku godzin bita i maltretowana przez swojego brata. Mundurowi pojechali na miejsce. Podejrzewali, że chodzi o typowe znęcanie się nad bliską osobą. Jednak sposób, w jaki mężczyzna dręczył 49-letnią siostrę, wprawił ich w osłupienie. Nie tylko bił ją po twarzy, ale też zakładał jej wiadro na głowę, dusił metalową taśmą i przykładał do jej ciała drewniany krzyż. Zachowywał się ponoć tak, jakby chciał wypędzić z niej diabła.

Pobita kobieta została zabrana karetką pogotowia do szpitala. Po opatrzeniu obrażeń wróciła do domu. Ponieważ jest osobą niepełnosprawną, trafiła pod opiekę chełmskiego MOPR.

W piątek 52-latek miał być doprowadzony do prokuratury. Okazało się jednak, że jest chory na schizofrenię i prawdopodobnie już od dłuższego czasu nie bierze leków.

- Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte. Mężczyzna trafił na razie do szpitala na oddział psychiatryczny na mocy art. 23 Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego – mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. - Nie był przesłuchiwany i nie usłyszał jeszcze żadnych zarzutów.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe