Miejski odcinek K12 wyłania się z gruzowiska

  • 30.03.2021, 08:01 (aktualizacja 02.04.2021, 07:27)
  • AN
Miejski odcinek K12 wyłania się z gruzowiska
Chełmianie cierpliwie znoszą utrudnienia związane z przebudową drogi krajowej 12. Jak zapewniają urzędnicy, remont wkracza właśnie w fazę kulminacyjną, co oznacza, że lada moment niektóre odcinki drogi będą już gotowe.

W kwietniu drogowcy rozpoczną układanie warstwy ścieralnej na prawie 5-kilometrowym odcinku od Al. Przyjaźni do końca ul. Wschodniej. Za kilka tygodni oddany do użytku ma być wiadukt przy ul. Wschodniej. Z początkiem kwietnia Budimex SA, czyli wykonawca inwestycji, planuje ułożyć warstwy bitumiczne na północnej stronie ulicy Podgórze i rozpocznie prace po stronie południowej. Przy okazji ma zostać wykonana podbudowa 70-metrowego połączenia ul. Rejowieckiej z rondem im. R. Dmowskiego. Równocześnie na całej długości Rejowieckiej trwa montaż ekranów akustycznych. W połowie kwietnia powinna się zakończyć przebudowa skrzyżowania ulic Szpitalna-Rejowiecka, a na odcinku od kolumny sanitarnej do Uherki budowa drogi serwisowej.

- Do końca kwietnia Budimex planuje wykonać przebudowę ronda im. Zrzeszenia WiN i powiązanie go z mostem na Uherce, który jest w zasadzie ukończony. Przeprawa wymaga już tylko kosmetycznych prac. W tym czasie zamierzamy też ułożyć warstwę bitumiczną biegnącej obok ścieżki rowerowej – informuje kierujący pracami Łukasz Łukasik z Budimexu.

Na rondach u zbiegu alei z ul. Okszowską i dalej przy straży pożarnej trwają ostatnie roboty kamieniarskie i brukarskie. Na ul. Rampa Brzeska większość infrastruktury drogowej została wykonana – pozostały do zrobienia azyle dla pieszych w jezdni, zjazdy do posesji i asfaltowe fragmenty ścieżki rowerowej. Prawie gotowe jest też rondo na skrzyżowaniu ul. Rampa Brzeska z Hutniczą.

- Trwają ostatnie prace brukarskie na odcinku od przejazdu kowelskiego do wiaduktu w ulicy Wschodniej. Pozostały odcinek do granicy miasta ma już ułożone chodniki i drogi rowerowe, a także wyrównawcze. Liczymy, że pogoda dopisze i w połowie kwietnia rozpoczniemy układanie warstwy SMA na 5-kilometrowym odcinku od Alei Przyjaźni do wschodniej granicy miasta – wylicza Łukasz Łukasik. 

Ułożenie warstwy ścieralnej na odcinku od ronda ZWiN do przejazdu kowelskiego pozwoli na przeniesienie z powrotem ruchu tranzytowego na DK12. Równocześnie wykonawca ubiega się o pozwolenie na użytkowanie estakady nad torami w kierunku Włodawy – wiadukt może być przejezdny już w maju, co będzie znacznym udogodnieniem dla kierowców.

Z zapewnień Budimexu wynika, że prace wyprzedzają przyjęty harmonogram i realne jest, że przebudowana DK12 będzie w pełni przejezdna już w te wakacje. Na realizację zadania wykonawca ma czas do 31 października.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe