Kontrola w kościele. Za dużo wiernych!

  • 29.03.2021, 08:27 (aktualizacja 02.04.2021, 07:20)
  • TWA
Kontrola w kościele. Za dużo wiernych!
Prawie czterokrotnie został przekroczony limit wiernych uczestniczących we mszy świętej w kościele w Woli Korybutowej. Ktoś zawiadomił o tym policję. Sprawa trafi do sądu. Kto zostanie ukarany?

Od soboty mamy twardy lockdown. Jest wiele nowych obostrzeń. Także w kościołach obowiązuje limit wiernych. Do świątyni może wejść tylko jedna osoba na 20 mkw. powierzchni. We mszy świętej w kościele w Woli Korybutowej mogło uczestniczyć 15 wiernych, a było 59. O złamaniu obostrzenia ktoś „uprzejmie doniósł” na policję.

- Takich kontroli nie prowadzimy, ale dostaliśmy zgłoszenie, więc musieliśmy interweniować. Nasi policjanci potwierdzili naruszenie przepisów. Zamiast 15 osób, było w kościele około 60 – tłumaczyła w niedzielne popołudnie kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjantka podkreśla jednak, że nikt nie został jeszcze ukarany i na razie nie wiadomo, kto poniesie konsekwencje przekroczenia limitu wiernych w tej świątyni.

- W takiej sytuacji zazwyczaj odpowiada zarządca obiektu, ale w tym przypadku nie jestem w stanie stwierdzić, jak będzie. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Sprawa trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie – dodaje rzeczniczka chełmskich policjantów.

Policja będzie musiała ustalić, kto zawinił: parafianie, którzy nie zastosowali się do obowiązującego limitu czy też proboszcz celowo go zignorował, dopuszczając, by do kościoła weszła zbyt duża grupa parafian.

TWA

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe