MPGK zainwestował w melexy

  • 26.03.2021, 10:27
  • AN
MPGK zainwestował w melexy
Są eleganckie i ekologiczne. Na dodatek można nimi przewozić pasażerów, a to szczególnie ważne dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. MPGK kupił dwa melexy do obsługi cmentarza komunalnego.

Pierwszy z samochodów będzie służył głównie do ułatwienia transportu osób zainteresowanych np. kupnem nagrobka oraz obsługi konduktów pogrzebowych.

- Melex jest przystosowany do przewozu pasażerów. Pracownicy cmentarza będą pomagali osobom starszym, niepełnosprawnym dostać się na groby najbliższych, które często znajdują się w bardzo dużych odległościach, gdyż powierzchnia nekropolii sięga prawie 20 ha - wyjaśniają pracownicy miejskiej spółki na facebooku.

Drugi wykorzystywany będzie głównie do transportu sprzętu i narzędzi potrzebnych do zarządzania i utrzymania cmentarza.

 - Poprzednie dwa pojazdy tego typu, po znacznej eksploatacji, zostały przekazane do innego zakładu MPGK - wyjaśnia Katarzyna Langiewicz z Biura Obsługi spółki.  Koszt zakupu melexów wyniósł około 45 tys. złotych.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe